Oblicz odszkodowanie

Odszkodowanie i zwrot kosztów od China Southern Airlines  

Spóźniony samolot? Zaplanowany lot linią China Southern Airlines się nie odbył? A może dostałeś nagłą wiadomość o jego odwołaniu? Trudno jest uniknąć takich sytuacji, zatem jeśli pasażer staje w obliczu problemów z linią China Southern Airlines, musi zdawać sobie sprawę z tego, czego może się spodziewać i jakie kroki powinien podjąć, by uzyskać pomoc.

Sytuacja, w której lot jest spóźniony o kilka godzin nie jest niczym niezwykłym. Może to mieć najróżniejsze przyczyny, od nieumiejętnie rozpisanego rozkładu siatki połączeń, poprzez awarie, a na czynnikach atmosferycznych kończąc. Linia lotnicza musi być jednak przygotowana na uporanie się z nimi.

Decydując się na ofertę China Southern Airlines, każdy klient musi liczyć się z ewentualnym opóźnieniem. Naturalnie wszystkie linie lotnicze robią wszystko aby uniknąć tego typu trudności, jednak niektóre czynniki są poza nimi. Nie jest to jednak równoznaczne z tym, że pasażer nie może dochodzić swoich praw.

Jeśli, w czasie podróży linią China Southern Airlines, klientowi przytrafi się opóźniony lot, nie musi martwić się wypełnianiem żmudnych i skomplikowanych formularzy. Musi po prostu przekazać nam odpowiednie informacje o locie. Zespół pracowników posiadających duże kwalifikacje w dziedzinie prawa lotniczego sprawdzi sytuację i poinformuje konsumenta o jego prawach.

Każda sytuacja różni się od innych, dlatego wymagane jest tutaj indywidualne podejście. Wszystko jest uzależnione od tego czy opóźnienie było winą China Southern Airlines, czy też było efektem przypadku. Podobnie jest z realizacją vouchera albo innej formy pomocy, która ma uprzyjemnić czekanie. Niekiedy zaakceptowanie zadośćuczynienia w tej postaci będzie oznaczało zrzeczenie się prawa do odszkodowania.

Możliwe jest, że spóźnienie przekształci się w kompletne anulowanie lotu. Chociaż w przypadku linii China Southern Airlines anulowanie lotu nie jest sytuacją szczególnie powszechną, to jednak może się zdarzyć. Linia China Southern Airlines najczęściej robi co w jej mocy, żeby – zgodnie z prawem – zorganizować lot zastępczy bez obciążania podróżnego nadprogramowymi kosztami. Klient nie ma jednak obowiązku akceptowania takiej propozycji.

Zgodnie z rozporządzeniem WE 261 każda linia lotnicza, w tym również China Southern Airlines musi zaoferować lot zastępczy lub w obliczu anulowania lotu musi zagwarantować podróżnemu lot alternatywny lub wypłacić mu odpowiednie zadośćuczynienie. Klientowi przysługuje prawo do wybrania między rozwiązaniem które zaproponuje linia lub rekompensatą.

W obowiązku przewoźnika jest organizacja innego połączenia na tej konkretnej trasie lub też zapewnienie przelotu powrotnego na lotnisko początkowe. Pasażer może nie zgodzić się na propozycję, lecz może to zablokować mu drogę do uzyskania odszkodowania. Opłaca się więc zasięgnąć pomocy fachowców. Pracownicy naszej firmy zapoznają się szczegółowo z każdą sprawą i są w stanie stworzyć plan działania, którego celem jest uzyskanie odszkodowania. Zajmą się oni również kompleksową reprezentacją konsumenta w przypadku kiedy dojdzie do rozprawy z China Southern Airlines.

Trzeba wiedzieć, że wypłata odszkodowania za odwołany lot China Southern Airlines nie przysługuje, gdy fakt ten nastąpił z przyczyn niezależnych od przewoźnika. Przykładowo są to sytuacje takie jak:

 • Warunki pogodowe nie dające możliwości odbycia lotu,
 • Przestrzeń powietrzna zostanie zablokowana,
 • Będzie miał miejsce problem z dziedziny medycznej,
 • Strajk podejmą pracownicy lotnisk (nie dotyczy pracowników danego przewoźnika),
 • Zastrajkują kontrolerzy ruchu lotniczego.

W takich przypadkach pasażerowi nie przysługuje dodatkowa postać odszkodowania, która wynikałaby bezpośrednio z przepisów, lecz należy zwrócić uwagę na fakt, że każdy przypadek musi być sprawdzony indywidualnie.

Sprawdzając prawo międzynarodowe, które obowiązuje na terenie UE, można wskazać wysokość zryczałtowanego odszkodowania spowodowanego opóźnionym rejsem. Pasażer ma prawo do ubiegania się o odszkodowanie na poziomie:

 • 250 euro – przy opóźnieniu lotu China Southern Airlines wynoszącym trzy bądź więcej godzin, zakładając, że mówimy o locie o łącznej trasie nieprzekraczającej 1500 km,
 • 400 euro – przy opóźnieniu wynoszącym trzy bądź więcej godzin, zakładając, że mówimy o locie o łącznej trasie, która wynosi od 1500 km do 3500 km (bądź też ponad 1500 km na terenie Unii Europejskiej),
 • 600 euro – przy opóźnieniu lotu wynoszącym ponad cztery godziny, w sytuacji, w której sumaryczna długość trasy przekracza 3500 km (lub też w sytuacji, kiedy trasa łączy lotnisko na terytorium Unii Europejskiej z portem lotniczym spoza niej).

Ta wartość ma prawo zostać obniżona o 50% w przypadku kiedy opóźnienie wynosi mniej niż cztery godziny, a trasa przekracza 3500 km.

Istnieją sytuacje, gdy lot spóźnia się więcej niż pięć godzin. Jest to granica, powyżej której linia China Southern Airlines oraz inni operatorzy na świecie są zobowiązani do zapewnienia konsumentom:

 • całkowitego zwrotu płatności za bilety,
 • pełnego zwrotu pieniędzy wydanych na bilet łączony, gdy następny odcinek nie odbędzie się z powodu zakłócenia wcześniejszego,
 • rejsu na lotnisko początkowe,
 • bezpłatnego posiłku i napojów (prawo do opieki),
 • dostępu do wykonania połączenia telefonicznego oraz wysłania wiadomości e-mail bez żadnych opłat,
 • lokum oraz transport pomiędzy portem lotniczym a hotelem, kiedy pojawia się konieczność pobytu przez 1 lub więcej nocy przez pasażera wynikająca z opóźnienia przelotu.

Odwołanie lub opóźnienie lotu China Southern Airlines to z pewnością sytuacja stresująca i kłopotliwa. Z tego też powodu każdy klient powinien znać swoje prawa i obowiązki. Ważne jest wówczas wystrzeganie się nadmiernych nerwów i poszukiwanie rozwiązań, które pozwolą nam na sprawne wydostanie się z tych problemów.

Dzięki natychmiastowej pomocy DelayFix rozwiązanie owych nieprzyjemności stanie się dużo łatwiejsze. Wystarczą podstawowe dane, które znajdują się na bilecie oraz opis sytuacji. Specjaliści przedstawią opinię, na którą opcję się zdecydować.

Znaczne doświadczenie DelayFix w pracy nad egzekwowaniem praw w imieniu konsumentów z racji nieregularności rejsu powoduje, że spóźniony albo anulowany lot nie będzie dodatkowo wiązał się z kolejnym stresem, gromadzeniem ogromnej dokumentacji oraz wypełnianiem niekończących się formularzy. Za kontaktowanie się z linią China Southern Airlines odpowiadać będzie DelayFix, w związku z czym pasażer nie będzie obarczony z tego tytułu jakimikolwiek dodatkowymi kosztami.

Wystarczy w takim razie wypełnić prosty formularz zgłoszeniowy, aby bez żadnych problemów otrzymać odszkodowanie od China Southern Airlines i wystrzec się problematycznych konsekwencji odwołania lotu. Współpraca taka będzie opłacalna dla każdego konsumenta, którego lot nie doszedł do skutku.

Biuro Prawne

Biuro Prawne

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Jesteśmy tu, aby ci pomóc przez cały czas.

Skontaktuj się z nami pod numerem +48 222 929 222

Oblicz odszkodowanie