Oblicz odszkodowanie

Odszkodowanie i zwrot kosztów od Corendon Airlines  

Spóźniony samolot? Zarezerwowany lot linią Corendon Airlines nie doszedł do skutku? A może otrzymałeś przykrą wiadomość o potrzebie odwołania go? Tego typu sytuacje są możliwe, więc jeżeli podróżnik staje w obliczu problemów z linią Corendon Airlines, powinien pamiętać, na co może liczyć i jakie kroki powinien wykonać, aby uzyskać wsparcie.

Sytuacja, gdy samolot ma spore opóźnienie nie należy do rzadkości. Może to mieć najróżniejsze przyczyny, od źle rozpisanego planu siatki połączeń, poprzez awarie, a na względach atmosferycznych kończąc. Z nimi wszystkimi musi się jednak liczyć firma organizująca loty.

Decydując się na ofertę Corendon Airlines, każdy klient musi być przygotowanym na możliwe opóźnienia. Rzecz jasna wszystkie linie lotnicze robią wszystko aby uniknąć owych zdarzeń, ale pewne czynniki pozostają poza nimi. Nie oznacza to jednak, że podróżnik nie może dochodzić swoich praw.

Jeżeli, podróżując linią Corendon Airlines, klientowi przytrafi się opóźniony lot, nie musi martwić się obowiązkiem załatwiania złożonych formalności. Musi zwyczajnie przekazać nam wymagane dane lotu. Zespół pracowników posiadających szerokie kwalifikacje w dziedzinie prawa lotniczego przeanalizuje sytuację i poinformuje klienta o prawach których może dochodzić.

Każda sytuacja jest nieco odmienna, zatem potrzebne jest tutaj indywidualne podejście. Główne pytanie brzmi czy opóźnienie było winą Corendon Airlines, czy też było wynikiem sytuacji losowych. To samo dotyczy wykorzystywania vouchera bądź podobnej formy pomocy, mającej na celu umilić czekanie na swój lot. Niekiedy automatycznie rezygnujemy z prawa do dochodzenia odszkodowania czy przyjęciu go w tej postaci.

Zdarza się, że spóźniony lot zmieni się w lot odwołany. Chociaż w przypadku linii Corendon Airlines anulowanie lotu nie jest rzeczą szczególnie częstą, to jednak może się przytrafić. Linia Corendon Airlines zwykle robi wszystko, żeby – w ramach prawa – zorganizować lot zastępczy bez dodatkowych kosztów. Pasażer nie ma jednak obowiązku zaakceptowania tej propozycji.

Z racji rozporządzenia WE 261 każda linia lotnicza, w tym także Corendon Airlines musi zorganizować lot alternatywny albo wynagrodzić owe trudności klientowi w innej formie w większości przypadków, gdy dochodzi do odwołania lotu. Klientowi przysługuje prawo do wyboru między rozwiązaniem zaproponowanym przez linię albo odszkodowaniem.

Linia lotnicza jest zobowiązana zaproponować alternatywny lot na danej trasie albo połączenie powrotne na lotnisko, z którego wystartowano tą linią. Klient ma prawo nie zgodzić się na warunki, jednak nie zawsze będzie to wiązało się z prawem do odszkodowania. Warto zatem zasięgnąć pomocy fachowców. Pracownicy naszej firmy zapoznają się dokładnie z Twoją sprawą i mogą opracować plan działania, którego celem będzie wypłata odszkodowania. Zajmą się oni również kompleksową reprezentacją konsumenta w przypadku kiedy dojdzie do sporu z Corendon Airlines.

Warto wiedzieć, że odszkodowanie za odwołany lot Corendon Airlines nie przysługuje, gdy fakt ten nastąpił z powodów niezależnych od przewoźnika. Dla przykładu są to przypadki takie jak:

 • Warunki pogodowe nie pozwalające na odbycie bezpiecznego przelotu,
 • Przestrzeń powietrzna zostanie zablokowana,
 • Będzie miał miejsce kłopot natury medycznej,
 • Strajki personelu lotniczego (nie dotyczy pracowników linii),
 • Strajk kontrolerów ruchu lotniczego.

W tego typu sytuacjach klientowi nie przysługuje dodatkowa kwota odszkodowania, która wynikałaby bezpośrednio z aktów prawnych, ale warto zwrócić uwagę na to, że każdy przypadek musi być rozpatrywany indywidualnie.

Czytając prawo międzynarodowe, obowiązujące kraje członkowskie Unii Europejskiej, da się sprawdzić wysokość zryczałtowanego odszkodowania z tytułu opóźnionego rejsu. Klient ma prawo do ubiegania się o odszkodowanie w wysokości:

 • 250 euro – przy opóźnieniu lotu Corendon Airlines wynoszącym 3 lub więcej godzin, mając na uwadze, że mówimy o locie o łącznej trasie, która nie przekracza 1500 km,
 • 400 euro – przy opóźnieniu które wyniosło 3 lub więcej godzin, pamiętając, że mówimy o locie o sumarycznej trasie wynoszącej od 1500 km do 3500 km (lub powyżej 1500 km na terytorium UE),
 • 600 euro – przy opóźnieniu lotu wynoszącym ponad 4 godziny, w sytuacji, w której łączna długość trasy przekracza 3500 km (lub też w przypadku, gdy trasa łączy lotnisko na terytorium Unii Europejskiej z lotniskiem spoza niej).

Przewoźnik lotniczy może jednak pomniejszyć poziom odszkodowania o połowę, gdy opóźnienie na trasie przekraczającej 3500 km nie przekroczyło czterech godzin.

Opóźnienie przelotu przekraczające pięć godzin to sytuacja, która pojawia się od czasu do czasu. Jest to granica, powyżej której linia Corendon Airlines oraz inni przewoźnicy na świecie są zobligowani do zagwarantowania konsumentom:

 • pełnego zwrotu kwoty za bilety,
 • całkowitego zwrotu środków za bilet łączony jeśli jeden z odcinków nie może się odbyć przez kłopot z wcześniejszym,
 • lotu z powrotem na lotnisko, z którego rozpoczęła się podróż,
 • darmowego posiłku oraz napojów (prawo do opieki),
 • dostępu do wykonania połączenia z telefonu oraz wysłania wiadomości e-mail bez żadnych opłat,
 • jeśli to konieczne - pokój w hotelu i przejazd do niego.

Odwołanie lub spóźnienie lotu Corendon Airlines na pewno jest sytuacją mało przyjemną i w każdym przypadku niesie ze sobą mnóstwo problemów. Każdemu podróżującemu przysługują wtedy określone prawa, o których musi wiedzieć. W obliczu takich sytuacji powinno się zachować spokój i wybrać najlepsze wyjście z punktu widzenia ekonomicznego oraz logistycznego.

Dzięki natychmiastowej pomocy DelayFix rozwiązanie tego typu kłopotów będzie dużo prostsze. Aby otrzymać pomoc od specjalistów, nie trzeba przechodzić przez jakiekolwiek skomplikowane formalności. Należy podać jedynie podstawowe informacje na temat naszego lotu.

Duże doświadczenie DelayFix w pracy nad egzekwowaniem praw w imieniu klientów z racji nieregularności rejsu sprawia, że opóźniony albo anulowany lot nie przyniesie ze sobą dodatkowego stresu, obowiązku wypełniania niezliczonych formularzy czy załatwianiem żmudnych procesów biurokratycznych. Za kontaktowanie się z linią Corendon Airlines odpowiadać będzie DelayFix, przez co pasażer nie poniesie z tego tytułu dodatkowych kosztów.

Trzeba więc po prostu wysłać niewielki formularz zgłoszeniowy, aby bez większych przeszkód uzyskać odszkodowanie od Corendon Airlines i uniknąć niemiłych konsekwencji odwołania rejsu. Współpraca taka będzie korzystna dla każdego konsumenta, którego lot nie odbył się.

Biuro Prawne

Biuro Prawne

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Jesteśmy tu, aby ci pomóc przez cały czas.

Skontaktuj się z nami pod numerem +48 222 929 222

Oblicz odszkodowanie