Oblicz odszkodowanie

Odszkodowanie i zwrot kosztów od Delta Air Lines  

Opóźniony samolot? Twój lot linią Delta Air Lines się nie odbył? A może przekazano Ci niespodziewaną wiadomość o jego odwołaniu? Takich sytuacji jest całe mnóstwo, zatem jeśli podróżnik spotka się z problemami z linią Delta Air Lines, musi pamiętać, czego może się spodziewać i jakie kroki musi wykonać, by otrzymać wsparcie.

Sytuacja, gdy lot jest spóźniony o kilka godzin nie należy do rzadkości. Może to mieć najróżniejsze przyczyny, od nierozsądnie rozpisanego rozkładu siatki połączeń, poprzez awarie, a na względach atmosferycznych kończąc. Linia lotnicza powinna być jednak gotowa na uporanie się z nimi.

Decydując się na ofertę Delta Air Lines, każdy podróżny musi liczyć się z ewentualnym opóźnieniem. Naturalnie wszystkie linie lotnicze podejmują wszelkie działania aby uniknąć tego typu problemów, ale niektóre czynniki pozostają poza nimi. Nie jest to jednak równoznaczne z tym, że pasażer nie ma możliwości dochodzić swych praw.

Jeżeli, podróżując linią Delta Air Lines, klient doświadczy opóźnienia lotu, nie musi martwić się koniecznością załatwiania zawiłych formalności. Wystarczy, że zgłosi nam podstawowe dane lotu. Grupa osób dysponujących szerokimi kwalifikacjami w dziedzinie prawa lotniczego sprawdzi sytuację i powiadomi podróżnika o jego prawach.

Każda sytuacja jest nieco odmienna, dlatego powinna być rozpatrywana z indywidualnym podejściem. Wszystko jest uzależnione od tego czy opóźnienie wynikło z winy Delta Air Lines, czy też było wynikiem sytuacji losowych. Podobnie jest z realizacją vouchera bądź innej formy pomocy, mającej na celu uprzyjemnić czekanie. Niekiedy mimowolnie zrzekamy się prawa do dochodzenia odszkodowania czy zaakceptowania go w owej postaci.

Zdarza się, że spóźnienie zmieni się w kompletne anulowanie lotu. Chociaż w przypadku linii Delta Air Lines odwołanie lotu nie przytrafia się szczególnie regularnie, to jednak może się zdarzyć. Linia Delta Air Lines najczęściej stara się – zgodnie z prawem – znaleźć lot zastępczy bez obarczania konsumenta dodatkowymi kosztami. Jednak podróżny nie jest zmuszony do zaakceptowania oferty lotu alternatywnego.

Dzięki rozporządzeniu WE 261 każda linia lotnicza, w tym także Delta Air Lines ma obowiązek przygotować lot zastępczy albo zadośćuczynić za odwołany lot. Pasażer może wybrać rozwiązanie proponowane przez linię albo zażądać wypłacenia zadośćuczynienia.

Przewoźnik musi zapewnić alternatywny lot na spornej trasie lub lot powrotny na lotnisko, z którego rozpoczęto podróż tą linią. Pasażer ma prawo nie zaakceptować warunków, jednak nie koniecznie będzie to wiązało się z możliwością uzyskania odszkodowania. Najczęściej w spornej sytuacji opłaca się zgłosić do profesjonalistów. Nasz wykwalifikowany zespół sprawdzi każdą sprawę i indywidualnie wskaże możliwości odszkodowawcze. Zajmie się on również pełną reprezentacją klienta w przypadku kiedy dojdzie do rozprawy z Delta Air Lines.

Pamiętajmy o tym, że nie ma możliwości uzyskania odszkodowania za odwołany lot Delta Air Lines kiedy problem z połączeniem nie był zależny od przewoźnika. Przykładowo są to sytuacje takie jak:

 • Niesprzyjające warunki pogodowe,
 • Przestrzeń powietrzna zostanie zablokowana,
 • Będzie miał miejsce kłopot natury medycznej,
 • Zastrajkują zatrudnieni na lotniskach (nie dotyczy pracowników konkretnego przewoźnika),
 • Zastrajkują kontrolerzy ruchu lotniczego.

W tych wszystkich sytuacjach nie mamy prawa do uzyskania odszkodowania, wynikającego bezpośrednio z zapisów w prawie, lecz miejmy na uwadze to, żeby zawsze nasz przypadek traktować indywidualnie.

Czytając prawo międzynarodowe, obowiązujące kraje członkowskie Unii Europejskiej, da się sprawdzić poziom zryczałtowanego odszkodowania spowodowanego opóźnionym lotem. Pasażer ma prawo do ubiegania się o odszkodowanie w kwocie:

 • 250 euro – przy opóźnieniu lotu Delta Air Lines które wyniosło trzy lub więcej godzin, zakładając, że chodzi o lot o łącznej trasie, która nie przekracza 1500 km,
 • 400 euro – przy opóźnieniu wynoszącym trzy bądź więcej godzin, zakładając, że mówimy o locie o łącznej trasie, która wynosi od 1500 km do 3500 km (lub powyżej 1500 km na terenie UE),
 • 600 euro – przy opóźnieniu lotu wynoszącym ponad cztery godziny, kiedy łączna długość trasy wynosi ponad 3500 km (albo też w przypadku, gdy trasa łączy port lotniczy na terenie UE z lotniskiem spoza niej).

Ta wartość ma prawo zostać zmniejszona o połowę w przypadku kiedy opóźnienie wynosi mniej niż 4 godziny, a trasa jest dłuższa niż 3500 km.

Opóźnienie przelotu przekraczające 5 godzin to sytuacja, która pojawia się od czasu do czasu. Ten interwał to granica, po przekroczeniu której linia Delta Air Lines oraz inni przewoźnicy na świecie są zobowiązani do zagwarantowania pasażerom:

 • całkowitego zwrotu pieniędzy wydanych na opóźniony rejs,
 • całkowitego zwrotu pieniędzy za bilet łączony kiedy jeden z odcinków nie może się odbyć przez kłopot z wcześniejszym,
 • lotu na lotnisko początkowe,
 • napojów oraz posiłku bez żadnych opłat,
 • darmowych połączeń telefonicznych oraz dostępu do poczty elektronicznej,
 • w razie konieczności - miejsce noclegowe w hotelu oraz przejazd do niego.

Anulowanie lub spóźnienie lotu Delta Air Lines to niewątpliwie sytuacja stresująca i kłopotliwa. Właśnie dlatego każdy konsument powinien znać swoje prawa i obowiązki. W takich sytuacjach należy zachować spokój i wybrać najlepsze wyjście z punktu widzenia naszych finansów jak i logistyki.

Dzięki natychmiastowej pomocy DelayFix rozwiązanie owych problemów będzie znacznie prostsze. Potrzebne są tylko podstawowe dane, które zapisane są na bilecie oraz opis sytuacji. Specjaliści przygotują opinię, na którą opcję się zdecydować.

Duże doświadczenie DelayFix w pracy nad egzekwowaniem praw w imieniu konsumentów w związku z nieregularnością rejsu powoduje, że opóźniony albo anulowany lot nie będzie dodatkowo wiązał się z kolejnym stresem, gromadzeniem ogromnej dokumentacji oraz wypełnianiem niezliczonej ilości formularzy. Za kontakt z linią Delta Air Lines odpowiada DelayFix, więc pasażer nie będzie obarczony z tego tytułu żadnymi dodatkowymi kosztami.

Odszkodowania oraz zwrot kosztów od Delta Air Lines przy profesjonalnym wsparciu będzie niewielką formalnością. Zachęcamy do kontaktu poprzez wypełnienie formularza weryfikacyjnego.

Biuro Prawne

Biuro Prawne

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Jesteśmy tu, aby ci pomóc przez cały czas.

Skontaktuj się z nami pod numerem +48 222 929 222

Oblicz odszkodowanie