Oblicz odszkodowanie

Odszkodowanie i zwrot kosztów od Emirates  

Opóźniony samolot? Twój lot linią Emirates nie został zrealizowany? A może otrzymałeś nieoczekiwaną wiadomość o jego odwołaniu? Trudno jest uniknąć tego typu sytuacji, więc jeżeli podróżnik staje w obliczu problemów w linii Emirates, musi wiedzieć, na co może liczyć i jakie kroki musi podjąć, by zapewnić sobie pomoc.

Sytuacja, gdy lot ma spore opóźnienie nie należy do rzadkości. Może to mieć najróżniejsze przyczyny, od nierozsądnie rozpisanego rozkładu siatki połączeń, poprzez awarie, a na warunkach pogodowych kończąc. Linia lotnicza powinna być jednak przygotowana na stawienie im czoła.

Decydując się na ofertę Emirates, każdy podróżujący musi liczyć się z możliwymi opóźnieniami. Rzecz jasna wszystkie linie lotnicze robią wszystko aby uniknąć tego typu kłopotów, ale niektóre czynniki pozostają poza nimi. Nie jest to jednak równoznaczne z tym, że konsument nie jest w stanie oczekiwać zadośćuczynienia.

Jeżeli, podróżując linią Emirates, pasażer doświadczy nieprzyjemności w postaci spóźnienia lotu, nie musi martwić się koniecznością załatwiania zawiłych formalności. Wystarczy, że poda nam podstawowe informacje o locie. Zespół osób dysponujących rozległymi kwalifikacjami z zakresu prawa lotniczego przeanalizuje sytuację i powiadomi klienta o jego prawach.

Każda sytuacja różni się od pozostałych, w związku z czym powinna być sprawdzona z indywidualnym podejściem. Najważniejsze pytanie brzmi czy opóźnienie było winą Emirates, czy też wpłynęły na nie niezależne czynniki. Podobnie jest z wykorzystaniem vouchera albo podobnej formy pomocy, mającej na celu uprzyjemnić czekanie. Czasem zaakceptowanie zadośćuczynienia w tej formie będzie oznaczało zrzeczenie się prawa do odszkodowania.

Bywa tak, że spóźniony lot zmieni się w lot odwołany. Chociaż w przypadku linii Emirates odwołanie lotu nie jest rzeczą zbyt powszechną, to jednak zawsze jest taka możliwość. Linia Emirates zazwyczaj stara się – w ramach prawa – znaleźć lot alternatywny bez obarczania konsumenta nadprogramowymi opłatami. Oferta ta nie jest jednak dla klienta niczym obowiązkowym.

Na mocy rozporządzenia WE 261 każda linia lotnicza, w tym również Emirates musi zaoferować lot zastępczy lub wypłacić pasażerowi stosowne odszkodowanie. Wybór pomiędzy zadośćuczynieniem, a rozwiązaniem które zostanie przygotowane przez linię należy wyłącznie do klienta.

Przewoźnik jest zobowiązany zaproponować inne połączenie na danej trasie albo połączenie powrotne do portu lotniczego, z którego rozpoczęto podróż tą linią. Pasażer może nie zaakceptować warunków, ale nie koniecznie będzie to wiązało się z możliwością uzyskania odszkodowania. Opłaca się zatem sięgnąć po pomoc od fachowców. Nasz wykwalifikowany team przeanalizuje każdą sprawę i indywidualnie pokaże możliwości na uzyskanie odszkodowania. Zajmie się on również kompleksową reprezentacją konsumenta jeśli dojdzie do sporu z Emirates.

Warto wiedzieć, że wypłata odszkodowania za odwołany lot Emirates nie przysługuje, gdy sytuacja wystąpiła z powodów na które przewoźnik nie miał wpływu. Na przykład są to przypadki takie jak:

 • Niekorzystne warunki atmosferyczne,
 • Zamknięcie przestrzeni powietrznej,
 • Trudny kłopot medyczny,
 • Strajk podejmą pracownicy lotnisk (nie dotyczy pracowników konkretnego przewoźnika),
 • Zastrajkują kontrolerzy ruchu lotniczego.

W takich sytuacjach pasażerowi nie należy się dodatkowa kwota odszkodowania wynikająca bezpośrednio z przepisów, ale warto zwrócić uwagę na to, że każdy przypadek powinien być rozpatrywany indywidualnie.

Sprawdzając prawo międzynarodowe, które obowiązuje kraje członkowskie UE, da się sprawdzić poziom zryczałtowanego odszkodowania z tytułu opóźnionego lotu. Wysokość odszkodowania, przysługująca pasażerowi to:

 • 250 euro – przy opóźnieniu lotu Emirates wynoszącym trzy bądź więcej godzin, pamiętając, że mówimy o locie o sumarycznej trasie nieprzekraczającej 1500 km,
 • 400 euro – przy opóźnieniu które wyniosło 3 lub więcej godzin, mając na uwadze, że mówimy o locie o sumarycznej trasie wynoszącej od 1500 km do 3500 km (lub powyżej 1500 km na terenie UE),
 • 600 euro – przy opóźnieniu lotu które wyniosło dłużej niż cztery godziny, kiedy sumaryczna długość trasy przekracza 3500 km (albo też w sytuacji, gdy trasa łączy port lotniczy na terenie Unii Europejskiej z lotniskiem spoza niej).

Wspomniana wartość może zostać zmniejszona o połowę w sytuacji kiedy opóźnienie jest krótsze niż cztery godziny, a trasa jest dłuższa niż 3500 km.

Istnieją przypadki, kiedy rejs spóźnia się więcej niż pięć godzin. Ten interwał to granica, po przekroczeniu której linia Emirates oraz inni operatorzy na świecie są zobowiązani do zapewnienia pasażerom:

 • pełnego zwrotu pieniędzy wydanych na sporny lot,
 • pełnego zwrotu środków przekazanych na bilet łączony, kiedy następny odcinek nie odbędzie się z powodu odwołania pierwszego,
 • przelotu na lotnisko startowe,
 • napojów i posiłku bez żadnych opłat,
 • darmowych połączeń telekomunikacyjnych oraz dostępu do poczty elektronicznej,
 • lokum oraz przejazd pomiędzy portem lotniczym a hotelem, kiedy pojawia się konieczność pozostania tam przez 1 lub więcej dób hotelowych przez klienta wynikająca z opóźnienia rejsu.

Odwołanie lub opóźnienie lotu Emirates z pewnością jest sytuacją, w której nikt z nas nie chciałby się znaleźć. Każdemu klientowi przysługują wtedy określone prawa, o których powinien wiedzieć. W takim położeniu powinno się zachować spokój i znaleźć najlepsze rozwiązanie z punktu widzenia ekonomicznego oraz logistycznego.

Eksperci DelayFix oferują błyskawiczną pomoc każdemu konsumentowi, który znajduje się w takiej nieprzyjemnej sytuacji. Aby otrzymać pomoc od specjalistów, nie musimy obawiać się jakichkolwiek zawiłych formalności. Należy przedstawić jedynie podstawowe dane na temat naszego lotu.

DelayFix ma bogate doświadczenie w pomaganiu podróżnym których lot został nagle odwołany i doskonale wie, jakie kroki należy wykonać aby bez ogromnych formalności otrzymać zadośćuczynienie od linii lotniczej. Za kontaktowanie się z linią Emirates odpowiada DelayFix, dzięki czemu konsument nie będzie obarczony z tego tytułu jakimikolwiek dodatkowymi kosztami.

Wystarczy więc wysłać prosty formularz zgłoszeniowy, aby bez żadnych trudności uzyskać odszkodowanie od Emirates i uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji anulowania rejsu. Współpraca taka będzie pomocna dla każdego podróżnego, którego lot nie mógł się odbyć.

Biuro Prawne

Biuro Prawne

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Jesteśmy tu, aby ci pomóc przez cały czas.

Skontaktuj się z nami pod numerem +48 222 929 222

Oblicz odszkodowanie