Oblicz odszkodowanie

Odszkodowanie i zwrot kosztów od Enter Air  

Opóźnienie samolotu? Wybrany przez Ciebie lot linią Enter Air nie doszedł do skutku? A może przekazano Ci nieoczekiwaną wiadomość o konieczności odwołania go? Trudno jest ustrzec się tego typu sytuacji, więc jeżeli pasażer staje w obliczu problemów z linią Enter Air, powinien mieć świadomość tego, czego może się spodziewać i jakie kroki musi podjąć, by zapewnić sobie pomoc.

Sytuacja, gdy lot ma znaczne opóźnienie nie jest niczym rzadkim. Powody mogą być bardzo odmienne, od źle rozpisanego planu siatki połączeń, poprzez zdarzenia w czasie lotu, aż po niesprzyjające warunki atmosferyczne. Z wszystkimi z nich musi się jednak liczyć firma organizująca loty.

Decydując się na ofertę Enter Air, każdy klient musi liczyć się z ewentualnym opóźnieniem. Oczywiście wszystkie linie lotnicze podejmują najróżniejsze inicjatywy aby uniknąć takich sytuacji, jednak pewne czynniki są poza ich możliwościami. Nie jest to jednak równoznaczne z tym, że podróżnik nie jest w stanie dochodzić swoich praw.

Jeżeli, podróżując linią Enter Air, pasażer napotka problem pod postacią spóźnionego lotu, nie musi martwić się wypełnianiem żmudnych i złożonych dokumentów. Musi zwyczajnie przekazać nam właściwe parametry lotu. Grupa osób dysponujących szerokimi kwalifikacjami z dziedziny prawa lotniczego oceni sytuację i poinformuje konsumenta o jego prawach.

Każda sytuacja jest nieco odmienna, w związku z czym wymagane jest tu indywidualne podejście. Najważniejszą rzeczą jest to czy opóźnienie powstało z winy Enter Air, czy też wpłynęły na nie losowe czynniki. To samo dotyczy realizowania vouchera lub innej formy pomocy, która ma umilić oczekiwanie. Niekiedy przyjęcie zadośćuczynienia w tej postaci będzie równoznaczne ze zrzeczeniem się prawa do odszkodowania.

Bywa tak, że opóźnienie zmieni się w kompletne anulowanie lotu. Chociaż w liniach Enter Air odwołanie lotu nie jest rzeczą zbyt powszechną, to jednak może się przytrafić. Linia Enter Air zazwyczaj robi wszystko, aby – w ramach prawa – zorganizować lot zastępczy bez obarczania podróżnego nadprogramowymi kosztami. Jednak pasażer nie jest zobowiązany do przyjęcia oferty lotu alternatywnego.

Z powodu rozporządzenia WE 261 każda linia lotnicza, w tym również Enter Air musi zaoferować lot alternatywny albo wynagrodzić takie trudności podróżnemu w inny sposób w większości sytuacji, gdy dojdzie do anulowania lotu. Podróżny może zdecydować się na rozwiązanie proponowane przez linię bądź też zażądać wypłacenia odszkodowania.

W obowiązku linii lotniczej jest zorganizowanie alternatywnego połączenia na spornej trasie bądź też organizacja przelotu powrotnego na lotnisko początkowe. Pasażer może nie zgodzić się na warunki, jednak nie zawsze będzie to wiązało się z prawem do odszkodowania. Najczęściej w podobnej sytuacji opłaca się zgłosić do profesjonalistów. Nasz wykwalifikowany team sprawdzi każdą sytuację i indywidualnie wskaże możliwości odszkodowawcze. Zajmie się on również pełną reprezentacją klienta jeśli dojdzie do sporu z Enter Air.

Miejmy na uwadze, że nie ma możliwości uzyskania odszkodowania za odwołany lot Enter Air jeśli kłopot z połączeniem nie był zależny od przewoźnika. Na przykład są to przypadki takie jak:

 • Warunki atmosferyczne nie dające możliwości odbycia bezpiecznego przelotu,
 • Przestrzeń powietrzna zostanie zablokowana,
 • Ciężki problem medyczny,
 • Zastrajkują pracownicy lotnisk (nie tyczy się to pracowników danego przewoźnika),
 • Strajk rozpoczną kontrolerzy ruchu lotniczego.

W tych wszystkich sytuacjach pasażer nie ma prawa do uzyskania odszkodowania, wynikającego wprost z zapisów w prawie, lecz pamiętajmy o tym, żeby zawsze nasz przypadek traktować indywidualnie.

W prawie międzynarodowym, obowiązującym w EU istnieją zapisy pozwalające na wskazanie wartości odszkodowania za opóźniony lot. Kwota odszkodowania, która przysługuje pasażerowi to:

 • 250 euro – przy opóźnieniu lotu Enter Air które wyniosło trzy lub więcej godzin, mając na uwadze, że mówimy o locie o sumarycznej trasie nieprzekraczającej 1500 km,
 • 400 euro – przy opóźnieniu które wyniosło 3 bądź więcej godzin, pamiętając, że mówimy o locie o łącznej trasie, która wynosi od 1500 km do 3500 km (bądź też ponad 1500 km na terytorium UE),
 • 600 euro – przy opóźnieniu lotu które wyniosło dłużej niż 4 godziny, gdy łączna długość trasy przekracza 3500 km (albo też w przypadku, gdy trasa łączy port lotniczy na terytorium UE z portem lotniczym spoza niej).

Przewoźnik lotniczy może jednak zmniejszyć kwotę odszkodowania o 50%, kiedy opóźnienie na trasie przekraczającej 3500 km nie przekracza 4 godzin.

Opóźnienie lotu o ponad pięć godzin jest sytuacją, która pojawia się co jakiś czas. Są to przypadki, w których linia Enter Air lub dowolny inny przewoźnik ma obowiązek swoim pasażerom zapewnić dostęp do:

 • całkowitego zwrotu środków przekazanych na sporny rejs,
 • pełnego zwrotu pieniędzy za bilet łączony kiedy jeden z odcinków nie może się odbyć przez problem z poprzednim,
 • rejsu powrotnego na lotnisko, z którego zaczęła się podróż,
 • napojów oraz posiłku bez dodatkowych opłat,
 • dostępu do wykonania połączenia telefonicznego i nadania e-maila bez żadnych opłat,
 • zakwaterowanie oraz transport pomiędzy lotniskiem a miejscem noclegu, kiedy występuje konieczność pobytu przez jedną lub więcej nocy przez klienta wynikająca z opóźnienia rejsu.

Anulowanie lub opóźnienie lotu Enter Air to niewątpliwie sytuacja denerwująca i kłopotliwa. Z tego też powodu każdy podróżny musi wiedzieć o swoich prawach i obowiązkach. Najważniejsze jest w takiej sytuacji wystrzeganie się nadmiernych emocji i szukanie rozwiązań, które pozwolą nam na szybkie wyjście z takich problemów.

Specjaliści DelayFix oferują błyskawiczną pomoc każdemu klientowi, który znalazł się w takiej trudnej sytuacji. Wystarczą podstawowe dane, które zapisane są na bilecie oraz przedstawienie sytuacji. Specjaliści doradzą i podpowiedzą, na które rozwiązanie się zdecydować.

Duże doświadczenie DelayFix w pracy nad egzekwowaniem praw w imieniu konsumentów z powodu nieregularności lotu sprawia, że opóźniony lub odwołany lot nie będzie dodatkowo wiązał się z kolejnym stresem, kompletowaniem złożonej dokumentacji oraz wypełnianiem niezliczonych formularzy. Klient nie musi przejmować się kontaktem z linią lotniczą Enter Air, bo jest na tym polu całkowicie reprezentowany przez firmę.

Odszkodowania i zwrócenie kosztów od Enter Air przy fachowym wsparciu nie przyniesie w takim razie żadnych trudności. Zachęcamy do kontaktu poprzez wysłanie formularza zgłoszeniowego.

Biuro Prawne

Biuro Prawne

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Jesteśmy tu, aby ci pomóc przez cały czas.

Skontaktuj się z nami pod numerem +48 222 929 222

Oblicz odszkodowanie