Oblicz odszkodowanie

Odszkodowanie i zwrot kosztów od FlyEgypt  

Opóźnienie samolotu? Zarezerwowany lot linią FlyEgypt nie został zrealizowany? A może dostałeś przykrą wiadomość o jego anulowaniu? Tego typu sytuacje są możliwe, więc jeżeli podróżnik staje w obliczu problemów z linią FlyEgypt, musi wiedzieć, czego może się spodziewać i jakie kroki powinien wykonać, aby zapewnić sobie wsparcie.

Sytuacja, w której lot jest spóźniony o parę godzin nie należy do rzadkości. Powody mogą być bardzo różne, od nierozsądnie przygotowanego planu siatki połączeń, poprzez zdarzenia w czasie lotu, aż po pogodę. Linia lotnicza musi być jednak przygotowana na stawienie im czoła.

Wybierając ofertę FlyEgypt, każdy podróżny musi liczyć się z ewentualnym opóźnieniem. Naturalnie wszystkie linie lotnicze podejmują rozmaite działania aby uniknąć takich kłopotów, ale pewne rzeczy są poza nimi. Nie jest to jednak równoznaczne z tym, że klient nie ma możliwości domagać się rekompensaty.

Jeśli, w czasie podróży linią FlyEgypt, podróżnik napotka problem pod postacią spóźnionego lotu, nie musi przejmować się wypełnianiem żmudnych i trudnych do pojęcia formularzy. Wystarczy, że zgłosi nam konkretne dane lotu. Zespół osób dysponujących bogatymi kwalifikacjami z dziedziny prawa lotniczego oceni sytuację i poinformuje konsumenta o prawach które mu przysługują.

Każda sytuacja jest inna, w związku z czym powinna być rozpatrywana w sposób indywidualny. Główną kwestią jest to czy opóźnienie było winą FlyEgypt, czy też miały na nie wpływ niezależne czynniki. Podobnie jest z realizacją vouchera bądź innej formy pomocy, która ma umilić czekanie. Niekiedy mimowolnie zrzekamy się możliwości dochodzenia zadośćuczynienia przy przyjęciu go w takiej formie.

Zdarza się, że spóźniony lot zmieni się w lot odwołany. Choć w liniach FlyEgypt odwołanie lotu nie przytrafia się szczególnie często, to jednak istnieje taka ewentualność. Linia FlyEgypt standardowo robi wszystko, aby – zgodnie z aktualnymi przepisami – znaleźć lot zastępczy bez dodatkowych opłat. Jednak klient nie jest zmuszony do akceptacji oferty lotu zastępczego.

Dzięki rozporządzeniu WE 261 każda linia lotnicza, w tym także FlyEgypt ma obowiązek zaproponować lot zastępczy albo w obliczu anulowania lotu musi zagwarantować klientom lot alternatywny, bądź też wypłacić mu stosowne odszkodowanie. Wybór pomiędzy odszkodowaniem a rozwiązaniem zaproponowanym przez linię należy wyłącznie do pasażera.

W obowiązku przewoźnika jest organizacja innego przelotu na spornej trasie bądź też zapewnienie przelotu powrotnego do lotniska początkowego. Klient ma prawo nie zaakceptować warunków, jednak nie koniecznie będzie to wiązało się z prawem do odszkodowania. Najczęściej w spornej sytuacji warto się zgłosić do profesjonalistów. Specjaliści z naszej firmy zapoznają się szczegółowo z każdą sytuacją i są w stanie opracować plan działania, którego celem jest wypłata odszkodowania. Będą także reprezentowali klienta w ewentualnym sporze z FlyEgypt.

Warto wiedzieć, że odszkodowanie za odwołany lot FlyEgypt nie przysługuje, gdy sytuacja wystąpiła z powodów na które linia nie miała wpływu. W tego typu sytuacjach jak na przykład:

 • Niesprzyjające warunki atmosferyczne,
 • Zamknięcie przestrzeni powietrznej,
 • Ciężki problem medyczny,
 • Zastrajkują zatrudnieni na lotniskach (nie tyczy się to pracowników konkretnego przewoźnika),
 • Strajk rozpoczną kontrolerzy ruchu lotniczego.

W takich sytuacjach pasażerowi nie należy się dodatkowa kwota odszkodowania, która wynikałaby bezpośrednio z aktów prawnych, choć należy zwrócić uwagę na fakt, że każdy przypadek powinien być sprawdzony indywidualnie.

W prawie międzynarodowym, które obowiązuje w EU są zapisy, które pozwalają na obliczenie kwoty odszkodowania za opóźniony rejs. Wysokość odszkodowania, przysługująca klientowi to:

 • 250 euro – przy opóźnieniu lotu FlyEgypt wynoszącym trzy bądź więcej godzin, mając na uwadze, że chodzi o lot o sumarycznej trasie nieprzekraczającej 1500 km,
 • 400 euro – przy opóźnieniu które wyniosło 3 bądź więcej godzin, zakładając, że chodzi o lot o sumarycznej trasie wynoszącej od 1500 km do 3500 km (bądź też ponad 1500 km na terenie UE),
 • 600 euro – przy opóźnieniu lotu które wyniosło dłużej niż 4 godziny, w sytuacji, w której łączna długość trasy wynosi ponad 3500 km (albo też w sytuacji, kiedy trasa łączy port lotniczy na terytorium Unii Europejskiej z portem lotniczym spoza niej).

Wspomniana kwota może zostać obniżona o 50% w przypadku kiedy opóźnienie wynosi mniej niż cztery godziny, a trasa przekracza 3500 km.

Opóźnienie operacji lotniczej o ponad pięć godzin jest sytuacją, która występuje od czasu do czasu. Są to przypadki, w których linia FlyEgypt lub dowolny inny przewoźnik ma obowiązek swoim pasażerom zapewnić dostęp do:

 • całkowitego zwrotu płatności za bilety,
 • pełnego zwrotu pieniędzy wydanych na bilet łączony, gdy następny odcinek nie odbędzie się z powodu odwołania pierwszego,
 • przelotu na lotnisko startowe,
 • bezpłatnego posiłku i napojów (prawo do opieki),
 • dostępu do telefonów oraz nadania wiadomości e-mail bez żadnych opłat,
 • jeśli to konieczne - miejsce noclegowe w hotelu i przejazd do niego.

Anulowanie lub spóźnienie lotu FlyEgypt na pewno jest sytuacją, z którą nikt z nas nie chciałby się spotkać. Właśnie dlatego każdy podróżny powinien znać swoje prawa i obowiązki. W takich sytuacjach należy zachować spokój i wybrać najkorzystniejsze wyjście z punktu widzenia naszego portfela jak i logistycznego.

Specjaliści DelayFix oferują błyskawiczną pomoc każdemu pasażerowi, który znalazł się w takiej trudnej sytuacji. Aby otrzymać pomoc od specjalistów, nie musimy załatwiać żadnych zawiłych formalności. Należy przedstawić po prostu kluczowe dane na temat naszego lotu.

DelayFix może poszczycić się ogromnym doświadczeniem w pomaganiu konsumentom których lot został nagle odwołany i bardzo dobrze wie, jakie kroki należy wykonać aby bez męczących formalności uzyskać rekompensatę od linii lotniczej. Klient nie musi martwić się o kontakt z linią lotniczą FlyEgypt, bo jest na tym polu całkowicie reprezentowany przez firmę.

Odszkodowania oraz zwrócenie kosztów od FlyEgypt przy fachowym wsparciu będzie więc formalnością. Zachęcamy do kontaktu poprzez wysłanie formularza zgłoszeniowego.

Biuro Prawne

Biuro Prawne

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Jesteśmy tu, aby ci pomóc przez cały czas.

Skontaktuj się z nami pod numerem +48 222 929 222

Oblicz odszkodowanie