Oblicz odszkodowanie

Odszkodowanie i zwrot kosztów od NIKI Airlines  

Opóźnienie samolotu? Wybrany przez Ciebie lot linią NIKI Airlines się nie odbył? A może otrzymałeś nieoczekiwaną wiadomość o konieczności odwołania go? Takie sytuacje są możliwe, więc jeżeli klient staje w obliczu problemów w linii NIKI Airlines, powinien pamiętać, na co może liczyć i jakie kroki musi podjąć, by uzyskać pomoc.

Sytuacja, gdy samolot ma kilkugodzinne opóźnienie nie jest niczym rzadkim. Może to mieć bardzo różne przyczyny, od źle napisanego rozkładu siatki połączeń, poprzez usterki samolotów, aż po warunki pogodowe. Linia lotnicza musi być jednak przygotowana na stawienie im czoła.

Decydując się na ofertę NIKI Airlines, każdy klient musi być gotowym na możliwe opóźnienie. Naturalnie wszystkie linie lotnicze starają się przeciwdziałać tego typu sytuacjom, jednak pewne rzeczy pozostają poza nimi. Nie jest to jednak równoznaczne z tym, że pasażer nie może dochodzić swoich praw.

Jeżeli, podróżując linią NIKI Airlines, klient doświadczy opóźniania lotu, nie musi martwić się koniecznością załatwiania zawiłych formalności. Wystarczy, że poda nam właściwe informacje o locie. Zespół osób dysponujących szerokimi kwalifikacjami w dziedzinie prawa lotniczego oceni sytuację i powiadomi konsumenta o prawach które mu przysługują.

Każda sytuacja jest inna, przez co powinna być sprawdzana z indywidualnym podejściem. Najważniejszą kwestią jest to czy opóźnienie było winą NIKI Airlines, czy też było rezultatem sytuacji losowych. To samo dotyczy realizowania vouchera czy też podobnej formy pomocy, która ma umilić czekanie. Czasem zaakceptowanie zadośćuczynienia w tej formie będzie równoznaczne ze zrzeczeniem się prawa do odszkodowania.

Możliwe jest, że opóźnienie zmieni się w całkowite anulowanie lotu. Chociaż w liniach NIKI Airlines odwołanie lotu nie jest zbyt powszechne, to jednak może się przytrafić. Linia NIKI Airlines zwykle robi co w jej mocy, żeby – w ramach prawa – znaleźć lot alternatywny bez dodatkowych kosztów. Oferta ta nie jest jednak dla klienta niczym obowiązkowym.

Z powodu rozporządzenia WE 261 każda linia lotnicza, w tym również NIKI Airlines musi zapewnić lot alternatywny albo zadośćuczynić. Pasażer może wybrać rozwiązanie zaproponowane przez linię albo zażądać przekazania zadośćuczynienia.

Przewoźnik musi zaproponować alternatywny przelot na danej trasie albo lot powrotny na lotnisko, z którego rozpoczęto podróż tą linią. Klient ma prawo nie zgodzić się na propozycję, ale może to spowodować blokadę drogi do wypłaty odszkodowania. Opłaca się więc sięgnąć po pomoc od fachowców. Pracownicy naszej firmy zapoznają się dokładnie z Twoją sytuacją i są w stanie stworzyć plan postępowania, którego celem jest uzyskanie odszkodowania. Będą również przedstawicielami klienta w ewentualnym konflikcie z NIKI Airlines.

Trzeba wiedzieć, że wypłata odszkodowania za odwołany lot NIKI Airlines nie przysługuje, gdy fakt ten nastąpił z przyczyn na które linia nie miała wpływu. W takich sytuacjach jak przykładowo:

 • Niekorzystne warunki pogodowe,
 • Przestrzeń powietrzna zostanie zablokowana,
 • Pojawi się problem z dziedziny medycznej,
 • Strajki pracowników lotniczych (ale nie pracowników linii),
 • Zastrajkują kontrolerzy ruchu lotniczego.

W takich przypadkach pasażerowi nie przysługuje dodatkowa postać odszkodowania wynikająca bezpośrednio z przepisów, ale należy zwrócić uwagę na fakt, że każdy przypadek musi być analizowany indywidualnie.

Czytając prawo międzynarodowe, obowiązujące na terenie Unii Europejskiej, da się sprawdzić kwotę zryczałtowanego odszkodowania spowodowanego opóźnionym rejsem. Kwota odszkodowania, która przysługuje pasażerowi to:

 • 250 euro – przy opóźnieniu lotu NIKI Airlines wynoszącym 3 lub więcej godzin, zakładając, że mówimy o locie o łącznej trasie nieprzekraczającej 1500 km,
 • 400 euro – przy opóźnieniu wynoszącym trzy bądź więcej godzin, mając na uwadze, że chodzi o lot o łącznej trasie wynoszącej od 1500 km do 3500 km (bądź też powyżej 1500 km na terenie Unii Europejskiej),
 • 600 euro – przy opóźnieniu lotu które wyniosło ponad 4 godziny, kiedy sumaryczna długość trasy przekracza 3500 km (albo też w przypadku, kiedy trasa łączy lotnisko na terytorium Unii Europejskiej z lotniskiem spoza niej).

Wspomniana wartość ma prawo zostać zmniejszona o połowę w przypadku kiedy opóźnienie jest krótsze niż 4 godziny, a trasa przekracza 3500 km.

Mają miejsce sytuacje, kiedy lot opóźnia się więcej niż pięć godzin. Ten interwał to granica, powyżej której linia NIKI Airlines oraz inne linie lotnicze na świecie są zobowiązane do zapewnienia swoim konsumentom:

 • całkowitego zwrotu kwoty za bilety,
 • całkowitego zwrotu pieniędzy za bilet łączony jeśli jeden z odcinków nie odbędzie się przez kłopot z pierwszym,
 • rejsu powrotnego na lotnisko, z którego rozpoczęła się podróż,
 • napojów i posiłku bez żadnych opłat,
 • dostępu do telefonów i wysłania wiadomości e-mail bez żadnych opłat,
 • jeśli to konieczne - miejsce noclegowe w hotelu oraz transport do niego.

Odwołanie lub opóźnienie lotu NIKI Airlines z pewnością jest sytuacją, z którą nikt z nas nie chce się zetknąć. Każdemu pasażerowi przysługują wówczas określone prawa, o których musi wiedzieć. W takim położeniu powinno się zachować spokój i wybrać najlepsze rozwiązanie z punktu widzenia naszych finansów jak i logistyki.

Fachowcy DelayFix są w stanie zapewnić błyskawiczną pomoc każdemu konsumentowi, który znajduje się w takiej nieprzyjemnej sytuacji. Wystarczą podstawowe dane, które zapisane są na bilecie oraz opis sytuacji. Specjaliści doradzą i podpowiedzą, które wyjście wybrać.

Duże doświadczenie DelayFix w pracy nad egzekwowaniem praw w imieniu pasażerów w związku z nieregularnością rejsu sprawia, że spóźniony czy odwołany lot nie będzie dodatkowo wiązał się z kolejnym stresem, kompletowaniem ogromnej dokumentacji oraz wypełnianiem niezliczonej ilości formularzy. Klient nie musi przejmować się kontaktem z linią lotniczą NIKI Airlines, gdyż jest w tej kwestii w stu procentach reprezentowany przez firmę.

Rekompensaty oraz zwrócenie kosztów od NIKI Airlines przy fachowym wsparciu nie przyniesie w takim razie żadnych kłopotów. Zapraszamy do kontaktu poprzez wysłanie formularza zgłoszeniowego.

Biuro Prawne

Biuro Prawne

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Jesteśmy tu, aby ci pomóc przez cały czas.

Skontaktuj się z nami pod numerem +48 222 929 222

Oblicz odszkodowanie