Oblicz odszkodowanie

Odszkodowanie i zwrot kosztów od Nordic Regional Airlines  

Opóźnienie samolotu? Wybrany przez Ciebie lot linią Nordic Regional Airlines nie mógł się odbyć? A może przekazano Ci niespodziewaną wiadomość o potrzebie odwołania go? Takie sytuacje są możliwe, więc jeśli podróżnik spotka się z problemami z linią Nordic Regional Airlines, powinien pamiętać, czego może się spodziewać i jakie kroki musi podjąć, by otrzymać pomoc.

Sytuacja, w której samolot jest opóźniony o parę godzin nie jest niczym rzadkim. Może to mieć bardzo różne powody, od nieprawidłowo przemyślanego rozkładu siatki połączeń, poprzez awarie, aż po niesprzyjające warunki atmosferyczne. Linia lotnicza powinna być jednak gotowa na poradzenie sobie z nimi.

Wybierając ofertę Nordic Regional Airlines, każdy podróżny musi być przygotowanym na ewentualne spóźnienie. Naturalnie wszystkie linie lotnicze próbują zapobiegać tym sytuacjom, ale niektóre rzeczy pozostają poza ich możliwościami. Nie jest to jednak równoznaczne z tym, że pasażer nie ma możliwości oczekiwać zadośćuczynienia.

Jeśli, podróżując linią Nordic Regional Airlines, podróżnik napotka problem pod postacią spóźnionego lotu, nie musi martwić się koniecznością załatwiania skomplikowanych formalności. Wystarczy, że przekaże nam podstawowe dane lotu. Grupa osób dysponujących bogatymi kwalifikacjami w kwestiach prawa lotniczego oceni sytuację i powiadomi podróżnika o jego prawach.

Każda sytuacja jest inna, dlatego konieczne jest przy tym indywidualne podejście. Wszystko jest uzależnione od tego czy opóźnienie wynikło z winy Nordic Regional Airlines, czy też było wynikiem sytuacji losowych. To samo dotyczy realizowania vouchera lub podobnej formy pomocy, mającej na celu umilić czekanie. W niektórych sytuacjach zaakceptowanie zadośćuczynienia w takiej formie będzie oznaczało zrzeczenie się prawa do odszkodowania.

Możliwe jest, że spóźnienie przekształci się w całkowite odwołanie lotu. Choć w przypadku linii Nordic Regional Airlines anulowanie lotu nie jest szczególnie powszechne, to jednak istnieje taka możliwość. Linia Nordic Regional Airlines zwykle stara się – zgodnie z prawem – zorganizować lot zastępczy bez dodatkowych kosztów. Nie ma jednak obowiązku zaakceptowania owej propozycji.

Zgodnie z rozporządzeniem WE 261 każda linia lotnicza, w tym również Nordic Regional Airlines posiada obowiązek zorganizować lot zastępczy lub zadośćuczynić. Wybór pomiędzy rekompensatą, a rozwiązaniem zaproponowanym przez linię należy całkowicie do klienta.

Przewoźnik ma obowiązek zapewnić alternatywny lot na spornej trasie lub lot powrotny na lotnisko, z którego rozpoczęto podróż tą linią. Klient ma prawo nie przystać na propozycję, lecz może to spowodować blokadę drogi do wypłaty odszkodowania. Często w takiej sytuacji opłaca się zgłosić do profesjonalistów. Pracownicy naszej firmy zapoznają się dokładnie z Twoją sprawą i są w stanie stworzyć plan działania, którego celem będzie wypłata odszkodowania. Będą także przedstawicielami klienta w potencjalnym sporze z Nordic Regional Airlines.

Pamiętajmy o tym, że nie ma możliwości uzyskania odszkodowania za odwołany lot Nordic Regional Airlines jeśli kłopot z połączeniem nie był zależny od linii. W takich sytuacjach jak przykładowo:

 • Niesprzyjające warunki atmosferyczne,
 • Przestrzeń powietrzna zostanie zablokowana,
 • Trudny kłopot medyczny,
 • Strajk podejmą pracownicy lotnisk (nie dotyczy pracowników danego przewoźnika),
 • Zastrajkują kontrolerzy ruchu lotniczego.

W tych wszystkich sytuacjach pasażer linii lotniczej nie ma prawa do uzyskania odszkodowania, wynikającego wprost z przepisów, lecz pamiętajmy o tym, żeby dla pewności nasz przypadek traktować indywidualnie.

W prawie międzynarodowym, które obowiązuje w Unii Europejskiej istnieją zapisy pozwalające na obliczenie kwoty odszkodowania za opóźniony rejs. Pasażer ma prawo do ubiegania się o odszkodowanie w kwocie:

 • 250 euro – przy opóźnieniu lotu Nordic Regional Airlines które wyniosło trzy lub więcej godzin, zakładając, że mówimy o locie o sumarycznej trasie nieprzekraczającej 1500 km,
 • 400 euro – przy opóźnieniu wynoszącym 3 lub więcej godzin, zakładając, że chodzi o lot o łącznej trasie, która wynosi od 1500 km do 3500 km (lub powyżej 1500 km na terytorium UE),
 • 600 euro – przy opóźnieniu lotu które wyniosło ponad cztery godziny, w sytuacji, w której łączna długość trasy wynosi ponad 3500 km (albo też w sytuacji, kiedy trasa łączy port lotniczy na terytorium Unii Europejskiej z portem lotniczym spoza niej).

Linia ma prawo jednak zmniejszyć poziom odszkodowania o 50%, gdy opóźnienie na trasie mającej ponad 3500 km nie przekroczyło czterech godzin.

Istnieją przypadki, gdy lot opóźnia się więcej niż pięć godzin. Są to przypadki, w których linia Nordic Regional Airlines lub dowolna inna ma obowiązek swoim klientom zagwarantować dostęp do:

 • całkowitego zwrotu pieniędzy przekazanych na opóźniony lot,
 • pełnego zwrotu pieniędzy przekazanych na bilet łączony, gdy kolejny odcinek nie odbędzie się z powodu zakłócenia wcześniejszego,
 • rejsu na lotnisko początkowe,
 • napojów oraz posiłku bez dodatkowych opłat,
 • dostępu do telefonów oraz nadania e-maila bez żadnych opłat,
 • zakwaterowanie oraz transport pomiędzy portem lotniczym a hotelem, gdy występuje konieczność pozostania tam przez jedną lub więcej nocy przez klienta wynikająca z opóźnienia przelotu.

Odwołanie lub spóźnienie lotu Nordic Regional Airlines z pewnością w każdej sytuacji przynosi szereg trudności. Każdemu podróżującemu przysługują wówczas określone prawa, o których powinien wiedzieć. Najważniejsze jest w takiej sytuacji wystrzeganie się niepotrzebnych emocji i szukanie rozwiązań, które pozwolą nam na sprawne wyjście z tych problemów.

Dzięki natychmiastowej pomocy DelayFix rozwiązanie owych nieprzyjemności stanie się dużo prostsze. Aby otrzymać pomoc od fachowców, nie trzeba załatwiać żadnych skomplikowanych formalności. Należy podać po prostu podstawowe dane na temat konkretnego lotu.

DelayFix ma wieloletnie doświadczenie w pomaganiu pasażerom których lot został niespodziewanie odwołany i dokładnie wie, jakie kroki należy podjąć aby bez poważnych formalności uzyskać rekompensatę od linii lotniczej. Klient nie musi przejmować się kontaktem z linią lotniczą Nordic Regional Airlines, ponieważ jest w tej kwestii w stu procentach reprezentowany przez firmę.

Wystarczy w takim razie wysłać niewielki formularz zgłoszeniowy, aby bez większych przeszkód uzyskać odszkodowanie od Nordic Regional Airlines i uniknąć przykrych konsekwencji anulowania lotu. Współpraca taka jest opłacalna dla każdego podróżnego, którego lot nie doszedł do skutku.

Biuro Prawne

Biuro Prawne

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Jesteśmy tu, aby ci pomóc przez cały czas.

Skontaktuj się z nami pod numerem +48 222 929 222

Oblicz odszkodowanie