Oblicz odszkodowanie

Odszkodowanie i zwrot kosztów od Norwegian D8  

Opóźnienie samolotu? Twój lot linią Norwegian D8 się nie odbył? A może otrzymałeś przykrą wiadomość o jego odwołaniu? Podobnych sytuacji przytrafia się sporo, więc jeśli klient staje w obliczu problemów w linii Norwegian D8, musi wiedzieć, czego może się spodziewać i co musi zrobić, aby uzyskać wsparcie.

Sytuacja, w której samolot ma duże opóźnienie nie należy do rzadkości. Może to mieć bardzo różne powody, od źle rozpisanego planu siatki połączeń, poprzez usterki samolotów, a na warunkach pogodowych kończąc. Z nimi wszystkimi powinna się jednak liczyć linia lotnicza.

Decydując się na ofertę Norwegian D8, każdy pasażer musi liczyć się z opóźnieniami. Oczywiście wszystkie linie lotnicze próbują zapobiegać tego typu sytuacjom, jednak niektóre czynniki są poza ich możliwościami. Nie jest to jednak równoznaczne z tym, że pasażer nie jest w stanie oczekiwać zadośćuczynienia.

Jeśli, podróżując linią Norwegian D8, klientowi przydarzy się spóźnienie lotu, nie musi martwić się obowiązkiem załatwiania złożonych formalności. Wystarczy, że poda nam konkretne informacje o locie. Grupa osób dysponujących dużymi kwalifikacjami w dziedzinie prawa lotniczego oceni sytuację i poinformuje podróżnika o jego prawach.

Każda sytuacja różni się od pozostałych, dlatego powinna być sprawdzona z indywidualnym podejściem. Główną kwestią jest to czy opóźnienie powstało z winy Norwegian D8, czy też było efektem przypadku. To samo dotyczy realizowania vouchera czy też podobnej formy pomocy, która ma umilić czekanie. W pewnych sytuacjach zaakceptowanie zadośćuczynienia w tej formie będzie równoznaczne ze zrzeczeniem się prawa do odszkodowania.

Bywa tak, że opóźnienie przekształci się w całkowite anulowanie lotu. Choć w przypadku linii Norwegian D8 anulowanie lotu nie jest szczególnie powszechne, to jednak może się przytrafić. Linia Norwegian D8 standardowo stara się – w ramach prawa – znaleźć lot zastępczy bez dodatkowych opłat. Jednak konsument nie jest zobowiązany do przyjęcia oferty lotu zastępczego.

Dzięki rozporządzeniu WE 261 każda linia lotnicza, w tym również Norwegian D8 musi zapewnić lot alternatywny albo zadośćuczynić. Podróżny może zgodzić się na rozwiązanie oferowane przez linię bądź też żądać wypłaty zadośćuczynienia.

Przewoźnik jest zobowiązany zapewnić alternatywne połączenie na spornej trasie albo lot powrotny na lotnisko, z którego wystartowano tą linią. Klient może nie zgodzić się na propozycję, lecz może to zablokować mu drogę do uzyskania odszkodowania. Najczęściej w spornej sytuacji warto się zgłosić do profesjonalistów. Specjaliści z naszej firmy zapoznają się szczegółowo z Twoją sprawą i są w stanie stworzyć plan postępowania, którego celem będzie wypłata odszkodowania. Zajmą się oni również pełną reprezentacją konsumenta jeśli dojdzie do rozprawy z Norwegian D8.

Trzeba wiedzieć, że wypłata odszkodowania za odwołany lot Norwegian D8 nie przysługuje, gdy fakt ten nastąpił z powodów niezależnych od linii lotniczej. W tego typu sytuacjach jak na przykład:

 • Warunki atmosferyczne nie dające możliwości odbycia bezpiecznego przelotu,
 • Przestrzeń powietrzna zostanie zablokowana,
 • Trudny kłopot medyczny,
 • Strajk podejmą zatrudnieni na lotniskach (nie tyczy się to pracowników danego przewoźnika),
 • Strajk kontrolerów ruchu lotniczego.

W takich sytuacjach pasażerowi nie przysługuje dodatkowa forma odszkodowania wynikająca bezpośrednio z aktów prawnych, lecz należy zwrócić uwagę na to, że każdy przypadek powinien być analizowany indywidualnie.

W prawie międzynarodowym, które obowiązuje w EU są zapisy pozwalające na wskazanie wartości odszkodowania za opóźniony rejs. Pasażer ma prawo do ubiegania się o odszkodowanie w wysokości:

 • 250 euro – przy opóźnieniu lotu Norwegian D8 które wyniosło 3 bądź więcej godzin, mając na uwadze, że chodzi o lot o sumarycznej trasie, która nie przekracza 1500 km,
 • 400 euro – przy opóźnieniu które wyniosło 3 lub więcej godzin, mając na uwadze, że chodzi o lot o sumarycznej trasie wynoszącej od 1500 km do 3500 km (lub powyżej 1500 km na terenie UE),
 • 600 euro – przy opóźnieniu lotu które wyniosło ponad 4 godziny, kiedy łączna długość trasy przekracza 3500 km (lub też w sytuacji, kiedy trasa łączy port lotniczy na terytorium UE z lotniskiem spoza niej).

Operator ma prawo jednak zmniejszyć wysokość odszkodowania o 50%, kiedy opóźnienie na trasie przekraczającej 3500 km nie przekroczyło czterech godzin.

Istnieją przypadki, kiedy lot spóźnia się więcej niż pięć godzin. Ten interwał to granica, powyżej której linia Norwegian D8 oraz inni przewoźnicy na świecie są zobligowani do zagwarantowania klientom:

 • pełnego zwrotu pieniędzy za bilety,
 • pełnego zwrotu pieniędzy wydanych na bilet łączony, gdy kolejny odcinek nie może się odbyć z powodu odwołania wcześniejszego,
 • rejsu na lotnisko startowe,
 • bezpłatnego posiłku oraz napojów (prawo do opieki),
 • dostępu do telefonów i nadania e-maila bez żadnych opłat,
 • w razie konieczności - miejsce noclegowe w hotelu i transport do niego.

Odwołanie lub opóźnienie lotu Norwegian D8 z pewnością jest sytuacją, w której nikt z nas nie chciałby się znaleźć. Każdemu konsumentowi przysługują wówczas jasno opisane prawa, o których musi wiedzieć. Najważniejsze jest wówczas unikanie niepotrzebnych emocji i poszukiwanie rozwiązań, które umożliwią nam jak najszybsze wydostanie się z takich problemów.

Dzięki natychmiastowej pomocy DelayFix rozwiązanie owych nieprzyjemności będzie dużo łatwiejsze. Aby otrzymać pomoc od fachowców, nie musimy przechodzić przez jakiekolwiek skomplikowane formalności. Trzeba dostarczyć wyłącznie podstawowe dane dotyczące naszego lotu.

DelayFix może poszczycić się dużym doświadczeniem we współpracy z osobami których lot został niespodziewanie odwołany i bardzo dobrze wie, jakie kroki należy podjąć aby bez większych formalności otrzymać odszkodowanie od linii lotniczej. Klient nie będzie musiał przejmować się kontaktem z linią lotniczą Norwegian D8, bowiem będzie na tym polu w stu procentach reprezentowany przez firmę.

Rekompensaty oraz uzyskanie zwrotu kosztów od Norwegian D8 przy fachowym wsparciu nie sprawi w takim razie jakichkolwiek kłopotów. Zapraszamy do kontaktu poprzez formularz weryfikacyjny.

Biuro Prawne

Biuro Prawne

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Jesteśmy tu, aby ci pomóc przez cały czas.

Skontaktuj się z nami pod numerem +48 222 929 222

Oblicz odszkodowanie