Oblicz odszkodowanie

Odszkodowanie i zwrot kosztów od Nouvelair Tunisia  

Spóźniony samolot? Zarezerwowany lot linią Nouvelair Tunisia nie mógł się odbyć? A może dostałeś niespodziewaną wiadomość o jego odwołaniu? Tego typu sytuacji jest całe mnóstwo, zatem jeśli podróżnik staje w obliczu problemów w linii Nouvelair Tunisia, musi wiedzieć, czego może oczekiwać i co powinien zrobić, by otrzymać wsparcie.

Sytuacja, gdy samolot ma spore opóźnienie nie należy do rzadkości. Przyczyny mogą być bardzo zróżnicowane, od źle napisanego rozkładu siatki połączeń, poprzez zdarzenia w powietrzu, a na czynnikach atmosferycznych kończąc. Linia lotnicza powinna być jednak przygotowana na stawienie im czoła.

Decydując się na ofertę Nouvelair Tunisia, każdy podróżny musi liczyć się z ewentualnym opóźnieniem. Naturalnie wszystkie linie lotnicze starają się przeciwdziałać tym niedogodnościom, jednak niektóre czynniki są poza ich możliwościami. Nie oznacza to jednak, że podróżnik nie może oczekiwać zadośćuczynienia.

Jeżeli, podczas podróży linią Nouvelair Tunisia, pasażerowi przytrafi się spóźniony lot, nie musi przejmować się wypełnianiem żmudnych i złożonych formularzy. Musi po prostu zgłosić nam konkretne parametry lotu. Zespół osób dysponujących bogatymi kwalifikacjami w dziedzinie prawa lotniczego oceni sytuację i powiadomi konsumenta o prawach których jest w stanie dochodzić.

Każda sytuacja różni się od innych, dlatego powinna być rozpatrywana indywidualnie. Wszystko zależy od tego czy opóźnienie wynikło z winy Nouvelair Tunisia, czy też wpłynęły na nie losowe czynniki. Podobnie jest z wykorzystaniem vouchera albo innej formy pomocy, mającej na celu umilić oczekiwanie. Czasami mimowolnie zrzekamy się możliwości dochodzenia zadośćuczynienia czy zaakceptowania go w owej postaci.

Możliwe jest, że opóźnienie przekształci się w całkowite odwołanie lotu. Choć w przypadku linii Nouvelair Tunisia odwołanie lotu nie przytrafia się zbyt regularnie, to jednak istnieje taka możliwość. Linia Nouvelair Tunisia zazwyczaj robi co w jej mocy, aby – zgodnie z prawem – znaleźć lot zastępczy bez obarczania pasażera nadprogramowymi opłatami. Oferta ta nie jest jednak dla konsumenta niczym obowiązkowym.

W myśl rozporządzenia WE 261 każda linia lotnicza, w tym także Nouvelair Tunisia ma obowiązek zapewnić lot zastępczy bądź też wypłacić mu właściwe dla sytuacji zadośćuczynienie. Wybór pomiędzy zadośćuczynieniem a rozwiązaniem zaproponowanym przez linię należy w stu procentach do konsumenta.

Obowiązkiem przewoźnika jest zorganizowanie alternatywnego przelotu na spornej trasie bądź też organizacja przelotu powrotnego do lotniska początkowego. Klient może nie zaakceptować warunków, jednak nie zawsze będzie to wiązało się z możliwością otrzymania odszkodowania. Najczęściej w spornej sytuacji warto się zgłosić do profesjonalistów. Nasz doświadczony zespół przeanalizuje każdą sytuację i indywidualnie pokaże możliwości na uzyskanie odszkodowania. Zajmie się on także pełną reprezentacją pasażera jeśli dojdzie do sporu z Nouvelair Tunisia.

Miejmy na uwadze, że nie ma możliwości uzyskania odszkodowania za odwołany lot Nouvelair Tunisia jeśli kłopot z podróżą nie pojawił się z winy linii. Na przykład są to przypadki takie jak:

 • Niesprzyjające warunki atmosferyczne,
 • Zamknięcie przestrzeni powietrznej,
 • Skomplikowany kłopot medyczny,
 • Zastrajkują zatrudnieni na lotniskach (nie dotyczy pracowników spornego przewoźnika),
 • Strajk kontrolerów ruchu lotniczego.

W tych wszystkich przypadkach pasażer nie ma prawa do uzyskania odszkodowania, które wynikałoby bezpośrednio z przepisów, ale pamiętajmy o tym, żeby zawsze naszą sytuację analizować indywidualnie.

W prawie międzynarodowym, obowiązującym w Unii Europejskiej znajdziemy zapisy, które pozwalają na wskazanie kwoty odszkodowania za opóźniony lot. Pasażer ma prawo ubiegać się o odszkodowanie w wysokości:

 • 250 euro – przy opóźnieniu lotu Nouvelair Tunisia które wyniosło trzy lub więcej godzin, mając na uwadze, że mówimy o locie o sumarycznej trasie, która nie przekracza 1500 km,
 • 400 euro – przy opóźnieniu które wyniosło 3 lub więcej godzin, mając na uwadze, że mówimy o locie o sumarycznej trasie wynoszącej od 1500 km do 3500 km (bądź też ponad 1500 km na terytorium Unii Europejskiej),
 • 600 euro – przy opóźnieniu lotu wynoszącym ponad cztery godziny, gdy sumaryczna długość trasy wynosi ponad 3500 km (albo też w sytuacji, kiedy trasa łączy lotnisko na terenie Unii Europejskiej z lotniskiem spoza niej).

Przewoźnik lotniczy ma prawo jednak pomniejszyć kwotę odszkodowania o połowę, gdy opóźnienie na trasie przekraczającej 3500 km nie przekracza 4 godzin.

Opóźnienie przelotu przekraczające 5 godzin jest sytuacją, która ma miejsce od czasu do czasu. Są to sytuacje, w których linia Nouvelair Tunisia lub dowolny inny przewoźnik musi swoim pasażerom zagwarantować dostęp do:

 • całkowitego zwrotu pieniędzy zapłaconych na opóźniony przelot,
 • całkowitego zwrotu środków za bilet łączony kiedy jeden z odcinków nie może się odbyć przez kłopot z poprzednim,
 • lotu na lotnisko początkowe,
 • darmowego posiłku i napojów (prawo do opieki),
 • bezpłatnych połączeń telefonicznych oraz dostępu do poczty e-mail,
 • lokum oraz transport pomiędzy lotniskiem a hotelem, kiedy pojawia się konieczność pobytu przez 1 lub więcej nocy przez klienta w związku z nieregularnością lotu.

Odwołanie lub opóźnienie lotu Nouvelair Tunisia na pewno jest sytuacją, z którą nikt z nas nie chce się spotkać. Każdemu konsumentowi przysługują wtedy konkretne prawa, o których musi wiedzieć. W takim położeniu powinno się zachować spokój i wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie z punktu widzenia naszych finansów oraz logistycznego.

Fachowcy DelayFix oferują natychmiastową pomoc każdemu konsumentowi, który znajduje się w takiej ciężkiej sytuacji. Potrzebne są jedynie podstawowe dane, które zapisane są na bilecie oraz opisanie sytuacji. Specjaliści przygotują opinię, na które rozwiązanie się zdecydować.

Wieloletnie doświadczenie DelayFix w pracy nad dochodzeniem praw w imieniu pasażerów z powodu nieregularności rejsu sprawia, że spóźniony albo odwołany lot nie będzie dodatkowo wiązał się z kolejnym stresem, kompletowaniem złożonej dokumentacji oraz wypełnianiem niezliczonych formularzy. Klient nie będzie musiał martwić się o kontakt z linią lotniczą Nouvelair Tunisia, bowiem będzie w tej kwestii w stu procentach reprezentowany przez firmę.

Wystarczy zatem wypełnić niewielki formularz zgłoszeniowy, aby bez większych trudności uzyskać zadośćuczynienie od Nouvelair Tunisia i uniknąć problematycznych konsekwencji odwołania lotu. Współpraca taka jest opłacalna dla każdego podróżnego, którego lot został anulowany.

Biuro Prawne

Biuro Prawne

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Jesteśmy tu, aby ci pomóc przez cały czas.

Skontaktuj się z nami pod numerem +48 222 929 222

Oblicz odszkodowanie