Oblicz odszkodowanie

Odszkodowanie i zwrot kosztów od Small Planet Airlines  

Opóźniony samolot? Zarezerwowany lot linią Small Planet Airlines się nie odbył? A może przekazano Ci przykrą wiadomość o potrzebie odwołania go? Takich sytuacji przytrafia się sporo, więc jeżeli pasażer spotka się z problemami z linią Small Planet Airlines, musi pamiętać, na co może liczyć i co powinien zrobić, aby uzyskać pomoc.

Sytuacja, w której samolot ma znaczne opóźnienie nie należy do rzadkości. Może to mieć bardzo różne powody, od nieprawidłowo napisanego rozkładu siatki połączeń, poprzez zdarzenia w czasie lotu, aż po niesprzyjające warunki atmosferyczne. Z nimi wszystkimi musi się jednak liczyć firma organizująca loty.

Wybierając ofertę Small Planet Airlines, każdy klient musi liczyć się z opóźnieniami. Oczywiście wszystkie linie lotnicze podejmują różne inicjatywy aby uniknąć tego typu kłopotów, ale niektóre rzeczy pozostają poza ich możliwościami. Nie oznacza to jednak, że pasażer nie ma możliwości dochodzić swych praw.

Jeżeli, w czasie podróży linią Small Planet Airlines, podróżnikowi przydarzy się opóźnienie lotu, nie musi przejmować się koniecznością załatwiania licznych formalności. Wystarczy, że przekaże nam właściwe parametry lotu. Zespół specjalistów w kwestiach prawa lotniczego przeanalizuje sytuację i powiadomi podróżnika o prawach których może dochodzić.

Każda sytuacja jest inna, w związku z czym potrzebne jest tutaj indywidualne podejście. Wszystko jest uzależnione od tego czy opóźnienie było winą Small Planet Airlines, czy też miały na nie wpływ niezależne czynniki. To samo dotyczy wykorzystywania vouchera lub podobnej formy pomocy, mającej na celu uprzyjemnić czekanie. Czasem przyjęcie zadośćuczynienia w tej formie będzie równoznaczne ze zrzeczeniem się prawa do odszkodowania.

Zdarza się, że opóźnienie zmieni się w całkowite anulowanie lotu. Chociaż w liniach Small Planet Airlines odwołanie lotu nie przytrafia się zbyt regularnie, to jednak może się zdarzyć. Linia Small Planet Airlines zazwyczaj stara się – zgodnie z prawem – zorganizować lot zastępczy bez obciążania klienta dodatkowymi kosztami. Jednak podróżny nie jest zobowiązany do przyjęcia oferty lotu zastępczego.

Z powodu rozporządzenia WE 261 każda linia lotnicza, w tym także Small Planet Airlines musi zaoferować lot alternatywny albo wypłacić mu odpowiednie zadośćuczynienie. Klientowi przysługuje prawo do wyboru między rozwiązaniem wskazanym przez linię albo rekompensatą.

Obowiązkiem linii lotniczej jest zorganizowanie innego lotu na spornej trasie lub też zapewnienie przelotu powrotnego do lotniska początkowego. Pasażer może nie przystać na propozycję, ale może to zablokować mu drogę do uzyskania odszkodowania. Warto więc sięgnąć po pomoc od fachowców. Nasz wykwalifikowany team sprawdzi każdą sprawę i indywidualnie zaprezentuje możliwości na uzyskanie odszkodowania. Będzie też przedstawicielem konsumenta w ewentualnym sporze z Small Planet Airlines.

Pamiętajmy o tym, że nie ma możliwości uzyskania odszkodowania za odwołany lot Small Planet Airlines kiedy kłopot z podróżą nie pojawił się z winy linii. Dla przykładu są to przypadki takie jak:

 • Złe warunki pogodowe,
 • Zamknięcie przestrzeni powietrznej,
 • Trudny kłopot medyczny,
 • Zastrajkują pracownicy lotnisk (nie dotyczy pracowników spornego przewoźnika),
 • Strajk rozpoczną kontrolerzy ruchu lotniczego.

W tych wszystkich przypadkach pasażer nie ma możliwości otrzymania odszkodowania, wynikającego bezpośrednio z przepisów, ale pamiętajmy o tym, żeby dla pewności nasz przypadek traktować indywidualnie.

Analizując prawo międzynarodowe, obowiązujące na terenie UE, da się określić kwotę zryczałtowanego odszkodowania spowodowanego opóźnionym lotem. Wysokość odszkodowania, przysługująca konsumentowi to:

 • 250 euro – przy opóźnieniu lotu Small Planet Airlines wynoszącym 3 lub więcej godzin, pamiętając, że chodzi o lot o łącznej trasie, która nie przekracza 1500 km,
 • 400 euro – przy opóźnieniu które wyniosło 3 lub więcej godzin, zakładając, że mówimy o locie o sumarycznej trasie wynoszącej od 1500 km do 3500 km (lub powyżej 1500 km na terenie Unii Europejskiej),
 • 600 euro – przy opóźnieniu lotu wynoszącym dłużej niż cztery godziny, kiedy sumaryczna długość trasy przekracza 3500 km (lub też w sytuacji, gdy trasa łączy lotnisko na terytorium UE z lotniskiem spoza niej).

Przewoźnik lotniczy ma prawo jednak pomniejszyć kwotę odszkodowania o 50%, kiedy opóźnienie na trasie mającej ponad 3500 km nie przekracza 4 godzin.

Istnieją przypadki, gdy lot opóźnia się więcej niż 5 godzin. Jest to granica, po przekroczeniu której linia Small Planet Airlines oraz inne linie lotnicze na świecie są zobowiązane do zapewnienia klientom:

 • całkowitego zwrotu pieniędzy za bilety,
 • pełnego zwrotu pieniędzy za bilet łączony kiedy jeden z odcinków nie odbędzie się przez kłopot z pierwszym,
 • przelotu powrotnego na lotnisko, z którego rozpoczęła się podróż,
 • darmowego posiłku i napojów (prawo do opieki),
 • dostępu do telefonów oraz wysłania e-maila bez dodatkowych opłat,
 • zakwaterowanie i przejazd pomiędzy portem lotniczym a hotelem, kiedy pojawia się konieczność pozostania tam przez 1 lub więcej dób hotelowych przez klienta w związku z nieregularnością rejsu.

Anulowanie lub opóźnienie lotu Small Planet Airlines z pewnością jest sytuacją stwarzającą ogromne trudności. Każdemu konsumentowi przysługują wtedy konkretne prawa, o których warto wiedzieć. Ważne jest w takim przypadku unikanie niepotrzebnych nerwów i poszukiwanie rozwiązań, które umożliwią nam szybkie wydostanie się z takich problemów.

Eksperci DelayFix są w stanie zapewnić natychmiastową pomoc każdemu konsumentowi, który znajduje się w takiej trudnej sytuacji. Aby otrzymać pomoc od specjalistów, nie trzeba obawiać się jakichkolwiek zawiłych formalności. Trzeba przedstawić po prostu kluczowe dane dotyczące naszego lotu.

Znaczne doświadczenie DelayFix w pracy nad egzekwowaniem praw w imieniu konsumentów w związku z nieregularnością lotu powoduje, że opóźniony albo odwołany lot nie przyniesie ze sobą jeszcze większego stresu, konieczności wypełniania niezliczonych formularzy czy załatwianiem żmudnych procesów biurokratycznych. Za kontakt z linią Small Planet Airlines odpowiada DelayFix, więc konsument nie poniesie z tego tytułu dodatkowych kosztów.

Rekompensaty oraz zwrócenie kosztów od Small Planet Airlines przy profesjonalnym wsparciu będzie błyskawiczną formalnością. Zapraszamy do kontaktu poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

Biuro Prawne

Biuro Prawne

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Jesteśmy tu, aby ci pomóc przez cały czas.

Skontaktuj się z nami pod numerem +48 222 929 222

Oblicz odszkodowanie