Oblicz odszkodowanie

Odszkodowanie i zwrot kosztów od Swiss Global Air Lines AG  

Opóźnienie samolotu? Zarezerwowany lot linią Swiss Global Air Lines AG nie doszedł do skutku? A może otrzymałeś przykrą wiadomość o konieczności odwołania go? Ciężko jest uniknąć podobnych sytuacji, zatem jeżeli klient staje w obliczu problemów w linii Swiss Global Air Lines AG, musi mieć świadomość tego, czego może oczekiwać i co musi uczynić, by zapewnić sobie pomoc.

Sytuacja, w której lot ma znaczne opóźnienie nie należy do rzadkości. Może to mieć bardzo różne powody, od niewłaściwie rozpisanego planu siatki połączeń, poprzez zdarzenia w czasie lotu, a na warunkach pogodowych kończąc. Z nimi wszystkimi musi się jednak liczyć firma która organizuje loty.

Decydując się na ofertę Swiss Global Air Lines AG, każdy podróżnik musi być przygotowanym na możliwe spóźnienie. Oczywiście wszystkie linie lotnicze starają się zapobiegać tego typu sytuacjom, ale pewne czynniki są poza ich możliwościami. Nie jest to jednak równoznaczne z tym, że klient nie może oczekiwać zadośćuczynienia.

Jeśli, podróżując linią Swiss Global Air Lines AG, pasażerowi przydarzy się spóźniony lot, nie musi przejmować się potrzebą załatwiania licznych formalności. Wystarczy, że zgłosi nam podstawowe parametry lotu. Grupa pracowników posiadających szerokie kwalifikacje z dziedziny prawa lotniczego przeanalizuje sytuację i poinformuje konsumenta o jego prawach.

Każda sytuacja jest inna, zatem konieczne jest tutaj indywidualne podejście. Główne pytanie brzmi czy opóźnienie było winą Swiss Global Air Lines AG, czy też było wynikiem przypadku. Podobnie jest z wykorzystaniem vouchera albo innej formy pomocy, która ma umilić oczekiwanie. Niekiedy mimowolnie zrzekamy się prawa do dochodzenia zadośćuczynienia czy zaakceptowania go w tej postaci.

Bywa tak, że opóźniony lot zmieni się w lot odwołany. Choć w przypadku linii Swiss Global Air Lines AG odwołanie lotu nie jest rzeczą zbyt częstą, to jednak może się zdarzyć. Linia Swiss Global Air Lines AG najczęściej stara się – w ramach prawa – znaleźć lot alternatywny bez dodatkowych kosztów. Oferta ta nie jest jednak dla pasażera niczym obowiązkowym.

Zgodnie z rozporządzeniem WE 261 każda linia lotnicza, w tym również Swiss Global Air Lines AG musi zapewnić lot alternatywny lub w obliczu odwołania lotu ma obowiązek zagwarantować podróżnemu lot zastępczy, albo wypłacić mu właściwe dla sytuacji odszkodowanie. Pasażer może wybrać rozwiązanie proponowane przez linię bądź też żądać wypłacenia rekompensaty.

W obowiązku linii lotniczej jest organizacja innego lotu na tej konkretnej trasie lub też zapewnienie transportu powrotnego na lotnisko początkowe. Klient ma prawo nie zaakceptować warunków, jednak nie koniecznie będzie to wiązało się z możliwością otrzymania odszkodowania. Warto więc zasięgnąć pomocy fachowców. Pracownicy naszej firmy zapoznają się szczegółowo z Twoją sprawą i mogą stworzyć plan postępowania, którego celem będzie uzyskanie odszkodowania. Będą także reprezentowali klienta w ewentualnym konflikcie z Swiss Global Air Lines AG.

Pamiętajmy o tym, że nie ma możliwości uzyskania odszkodowania za odwołany lot Swiss Global Air Lines AG jeśli kłopot z połączeniem nie pojawił się z winy linii. Na przykład są to przypadki takie jak:

 • Warunki pogodowe nie pozwalające na odbycie bezpiecznego przelotu,
 • Zamknięcie przestrzeni powietrznej,
 • Ciężki kłopot medyczny,
 • Strajk podejmą zatrudnieni na lotniskach (nie dotyczy pracowników danego przewoźnika),
 • Strajk kontrolerów ruchu lotniczego.

W takich sytuacjach klientowi nie przysługuje dodatkowa postać odszkodowania wynikająca bezpośrednio z przepisów, lecz należy zwrócić uwagę na to, że każdy przypadek powinien być sprawdzony indywidualnie.

W prawie międzynarodowym, które obowiązuje w Unii Europejskiej znajdziemy zapisy, które pozwalają na określenie wartości odszkodowania za opóźniony rejs. Wartość odszkodowania, przysługująca konsumentowi to:

 • 250 euro – przy opóźnieniu lotu Swiss Global Air Lines AG które wyniosło 3 bądź więcej godzin, zakładając, że chodzi o lot o łącznej trasie nieprzekraczającej 1500 km,
 • 400 euro – przy opóźnieniu które wyniosło trzy bądź więcej godzin, zakładając, że chodzi o lot o łącznej trasie wynoszącej od 1500 km do 3500 km (bądź też powyżej 1500 km na terenie UE),
 • 600 euro – przy opóźnieniu lotu które wyniosło ponad 4 godziny, kiedy sumaryczna długość trasy przekracza 3500 km (albo też w przypadku, kiedy trasa łączy port lotniczy na terenie Unii Europejskiej z portem lotniczym spoza niej).

Wspomniana wartość może zostać zmniejszona o 50% w sytuacji kiedy opóźnienie jest krótsze niż 4 godziny, a trasa jest dłuższa niż 3500 km.

Opóźnienie przelotu o ponad 5 godzin jest sytuacją, która pojawia się co jakiś czas. Są to przypadki, w których linia Swiss Global Air Lines AG lub dowolna inna musi swoim pasażerom zagwarantować dostęp do:

 • całkowitego zwrotu środków zapłaconych na opóźniony lot,
 • pełnego zwrotu pieniędzy za bilet łączony jeśli jeden z odcinków nie może się odbyć przez kłopot z wcześniejszym,
 • lotu powrotnego do portu lotniczego, z którego rozpoczęła się podróż,
 • darmowego posiłku oraz napojów (prawo do opieki),
 • dostępu do telefonów oraz wysłania e-maila bez dodatkowych opłat,
 • jeśli to konieczne - pokój w hotelu i transport do niego.

Odwołanie lub opóźnienie lotu Swiss Global Air Lines AG to z pewnością sytuacja denerwująca i kłopotliwa. W związku z tym każdy podróżny powinien wiedzieć o swoich prawach i obowiązkach. Istotne jest w takiej sytuacji wystrzeganie się niepotrzebnych emocji i poszukiwanie rozwiązań, które umożliwią nam szybkie wydostanie się z tych kłopotów.

Specjaliści DelayFix mogą zaproponować natychmiastową pomoc każdemu podróżnemu, który znalazł się w takiej niełatwej sytuacji. Aby otrzymać pomoc od fachowców, nie musimy przechodzić przez żadne skomplikowane formalności. Trzeba podać po prostu podstawowe informacje na temat konkretnego lotu.

DelayFix dysponuje wielkim doświadczeniem w pomaganiu pasażerom których lot został nagle odwołany i bardzo dobrze wie, jakie kroki należy podjąć aby bez ogromnych formalności uzyskać rekompensatę od linii lotniczej. Za kontaktowanie się z linią Swiss Global Air Lines AG odpowiada DelayFix, więc konsument nie poniesie z tego tytułu dodatkowych kosztów.

Wystarczy zatem wypełnić niewielki formularz zgłoszeniowy, aby bez żadnych przeszkód zdobyć zadośćuczynienie od Swiss Global Air Lines AG i uniknąć kłopotliwych konsekwencji odwołania lotu. Współpraca taka jest pomocna dla każdego podróżnego, którego lot nie doszedł do skutku.

Biuro Prawne

Biuro Prawne

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Jesteśmy tu, aby ci pomóc przez cały czas.

Skontaktuj się z nami pod numerem +48 222 929 222

Oblicz odszkodowanie