Oblicz odszkodowanie

Odszkodowanie i zwrot kosztów od Tailwind Airlines  

Opóźniony samolot? Zarezerwowany lot linią Tailwind Airlines nie mógł się odbyć? A może przekazano Ci przykrą wiadomość o jego odwołaniu? Takie sytuacje są możliwe, więc jeśli pasażer spotka się z problemami w linii Tailwind Airlines, musi wiedzieć, na co może liczyć i co musi zrobić, by zapewnić sobie wsparcie.

Sytuacja, w której lot ma znaczne opóźnienie nie należy do rzadkości. Przyczyny mogą być bardzo odmienne, od nieumiejętnie napisanego rozkładu siatki połączeń, poprzez awarie, a na względach atmosferycznych kończąc. Z wszystkimi z nich powinna się jednak liczyć firma organizująca loty.

Decydując się na ofertę Tailwind Airlines, każdy podróżujący musi być przygotowanym na możliwe spóźnienia. Naturalnie wszystkie linie lotnicze usiłują zapobiegać tego typu niedogodnościom, ale niektóre rzeczy pozostają poza ich możliwościami. Nie jest to jednak równoznaczne z tym, że konsument nie ma możliwości dochodzić swoich praw.

Jeżeli, podróżując linią Tailwind Airlines, podróżnik doświadczy spóźnienia lotu, nie musi przejmować się wypełnianiem żmudnych i złożonych formularzy. Wystarczy, że zgłosi nam konkretne informacje o locie. Zespół pracowników posiadających szerokie kwalifikacje z dziedziny prawa lotniczego oceni sytuację i poinformuje konsumenta o prawach których może dochodzić.

Każda sytuacja jest nieco odmienna, przez co musi być rozpatrywana oddzielnie. Wszystko jest uzależnione od tego czy opóźnienie powstało z winy Tailwind Airlines, czy też wpłynęły na nie niezależne czynniki. Podobnie jest z realizacją vouchera lub innej formy pomocy, mającej na celu umilić czekanie. W niektórych sytuacjach automatycznie rezygnujemy z prawa do dochodzenia zadośćuczynienia czy zaakceptowania go w owej formie.

Bywa tak, że opóźnienie zmieni się w całkowite anulowanie lotu. Choć w liniach Tailwind Airlines odwołanie lotu nie jest zbyt powszechne, to jednak zawsze jest taka możliwość. Linia Tailwind Airlines zwykle stara się – w ramach prawa – znaleźć lot zastępczy bez dodatkowych kosztów. Pasażet nie ma jednak obowiązku zaakceptowania owej propozycji.

Według rozporządzenia WE 261 każda linia lotnicza, w tym również Tailwind Airlines musi zapewnić lot zastępczy albo wypłacić mu właściwe dla sytuacji odszkodowanie. Klientowi przysługuje prawo do wyboru między rozwiązaniem które zaoferuje linia albo rekompensatą.

Obowiązkiem linii lotniczej jest zorganizowanie alternatywnego połączenia na tej konkretnej trasie bądź też zapewnienie transportu powrotnego do lotniska początkowego. Pasażer może nie przystać na propozycję, ale może to zablokować mu drogę do uzyskania odszkodowania. Warto więc sięgnąć po pomoc od profesjonalistów. Nasz doświadczony team sprawdzi każdą sytuację i indywidualnie pokaże możliwości na uzyskanie odszkodowania. Będzie też reprezentował konsumenta w ewentualnym konflikcie z Tailwind Airlines.

Warto wiedzieć, że odszkodowanie za odwołany lot Tailwind Airlines nie przysługuje, gdy sytuacja wystąpiła z przyczyn niezależnych od linii lotniczej. Na przykład są to przypadki takie jak:

 • Złe warunki pogodowe,
 • Przestrzeń powietrzna zostanie zamknięta,
 • Będzie miał miejsce problem z dziedziny medycznej,
 • Strajk podejmą pracownicy lotnisk (nie dotyczy pracowników spornego przewoźnika),
 • Strajk kontrolerów ruchu lotniczego.

W tych wszystkich sytuacjach nie mamy możliwości otrzymania odszkodowania, które wynikałoby wprost z zapisów w prawie, lecz miejmy na uwadze to, żeby zawsze naszą sytuację rozpatrywać indywidualnie.

Sprawdzając prawo międzynarodowe, które obowiązuje kraje członkowskie Unii Europejskiej, da się wskazać kwotę zryczałtowanego odszkodowania z tytułu opóźnionego rejsu. Klient ma prawo do ubiegania się o odszkodowanie na poziomie:

 • 250 euro – przy opóźnieniu lotu Tailwind Airlines wynoszącym trzy lub więcej godzin, pamiętając, że mówimy o locie o sumarycznej trasie, która nie przekracza 1500 km,
 • 400 euro – przy opóźnieniu które wyniosło 3 lub więcej godzin, zakładając, że mówimy o locie o łącznej trasie wynoszącej od 1500 km do 3500 km (bądź też powyżej 1500 km na terenie UE),
 • 600 euro – przy opóźnieniu lotu które wyniosło ponad cztery godziny, gdy łączna długość trasy przekracza 3500 km (lub też w sytuacji, gdy trasa łączy lotnisko na terenie Unii Europejskiej z lotniskiem spoza niej).

Linia ma prawo jednak pomniejszyć wysokość odszkodowania o połowę, kiedy opóźnienie na trasie przekraczającej 3500 km nie przekroczyło czterech godzin.

Opóźnienie operacji lotniczej o ponad pięć godzin to sytuacja, która ma miejsce od czasu do czasu. Ten interwał to granica, powyżej której linia Tailwind Airlines oraz inni operatorzy na świecie są zobowiązani do zapewnienia klientom:

 • pełnego zwrotu kwoty za bilety,
 • pełnego zwrotu środków przekazanych na bilet łączony, kiedy kolejny odcinek nie odbędzie się z powodu zakłócenia pierwszego,
 • przelotu na lotnisko startowe,
 • darmowego posiłku i napojów (prawo do opieki),
 • dostępu do wykonania połączenia telefonu i nadania wiadomości e-mail bez dodatkowych opłat,
 • lokum i transport pomiędzy lotniskiem a hotelem, kiedy pojawia się konieczność pobytu przez 1 lub więcej dób hotelowych przez pasażera w związku z nieregularnością przelotu.

Anulowanie lub spóźnienie lotu Tailwind Airlines to niewątpliwie sytuacja irytująca i kłopotliwa. Każdemu podróżującemu przysługują wówczas określone prawa, o których warto wiedzieć. Istotne jest wtedy wystrzeganie się nadmiernych nerwów i szukanie rozwiązań, które umożliwią nam sprawne wyjście z tych problemów.

Dzięki błyskawicznej pomocy DelayFix rozwiązanie owych problemów będzie dużo prostsze. Aby otrzymać pomoc od fachowców, nie musimy załatwiać żadnych skomplikowanych formalności. Trzeba przedstawić po prostu kluczowe informacje na temat naszego lotu.

DelayFix ma wieloletnie doświadczenie we współpracy z podróżnymi których lot został nagle odwołany i bardzo dobrze wie, co należy zrobić aby bez dużych formalności zdobyć odszkodowanie od linii lotniczej. Klient nie musi martwić się o kontakt z linią lotniczą Tailwind Airlines, bo będzie na tym polu całkowicie reprezentowany przez firmę.

Odszkodowania oraz zwrot kosztów od Tailwind Airlines przy fachowym wsparciu będzie zatem formalnością. Zachęcamy do kontaktu poprzez formularz weryfikacyjny.

Biuro Prawne

Biuro Prawne

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Jesteśmy tu, aby ci pomóc przez cały czas.

Skontaktuj się z nami pod numerem +48 222 929 222

Oblicz odszkodowanie