Oblicz odszkodowanie

Odszkodowanie i zwrot kosztów od Titan Airways  

Opóźnienie samolotu? Zaplanowany lot linią Titan Airways nie mógł się odbyć? A może dostałeś nagłą wiadomość o jego odwołaniu? Ciężko jest uniknąć tego typu sytuacji, zatem jeśli pasażer staje w obliczu problemów w linii Titan Airways, musi zdawać sobie sprawę z tego, czego może oczekiwać i jakie kroki musi wykonać, aby otrzymać pomoc.

Sytuacja, gdy lot jest spóźniony o parę godzin nie należy do rzadkości. Może to mieć najróżniejsze powody, od źle rozpisanego rozkładu siatki połączeń, poprzez usterki samolotów, a na czynnikach atmosferycznych kończąc. Linia lotnicza powinna być jednak przygotowana na stawienie im czoła.

Decydując się na ofertę Titan Airways, każdy pasażer musi liczyć się z ewentualnym opóźnieniem. Oczywiście wszystkie linie lotnicze robią wszystko aby uniknąć owych zdarzeń, ale niektóre czynniki są poza ich możliwościami. Nie oznacza to jednak, że pasażer nie jest w stanie oczekiwać rekompensaty.

Jeśli, podczas podróży linią Titan Airways, klientowi przydarzy się spóźniony lot, nie musi przejmować się koniecznością załatwiania skomplikowanych formalności. Musi po prostu zgłosić nam podstawowe parametry lotu. Zespół osób dysponujących dużymi kwalifikacjami z zakresu prawa lotniczego oceni sytuację i poinformuje podróżnika o jego prawach.

Każda sytuacja jest inna, przez co powinna być przeanalizowana oddzielnie. Główną kwestią jest to czy opóźnienie było winą Titan Airways, czy też miały na nie wpływ losowe czynniki. Podobnie jest z wykorzystaniem vouchera lub innej formy pomocy, mającej na celu uprzyjemnić czekanie. Czasem samoistnie zrzekamy się prawa do dochodzenia odszkodowania czy zaakceptowania go w tej postaci.

Możliwe jest, że opóźnienie zmieni się w całkowite odwołanie lotu. Chociaż w przypadku linii Titan Airways anulowanie lotu nie jest rzeczą szczególnie częstą, to jednak może się przytrafić. Linia Titan Airways zazwyczaj stara się – zgodnie z prawem – zorganizować lot zastępczy bez dodatkowych kosztów. Jednak konsument nie jest zobowiązany do akceptacji oferty lotu alternatywnego.

Dzięki rozporządzeniu WE 261 każda linia lotnicza, w tym również Titan Airways musi zorganizować lot zastępczy lub wypłacić mu właściwe dla sytuacji odszkodowanie. Konsument może wybrać rozwiązanie oferowane przez linię albo zażądać wypłacenia rekompensaty.

Linia lotnicza ma obowiązek zapewnić alternatywne połączenie na konkretnej trasie lub połączenie powrotne na lotnisko, z którego rozpoczęto podróż tą linią. Klient ma prawo nie zgodzić się na warunki, lecz nie zawsze będzie to wiązało się z prawem do odszkodowania. Warto zatem zasięgnąć pomocy fachowców. Specjaliści z naszej firmy zapoznają się dokładnie z każdą sprawą i mogą opracować plan postępowania, którego celem będzie wypłata odszkodowania. Zajmą się oni także pełną reprezentacją klienta jeśli dojdzie do sporu z Titan Airways.

Trzeba wiedzieć, że wypłata odszkodowania za odwołany lot Titan Airways nie przysługuje, gdy sytuacja wystąpiła z powodów niezależnych od przewoźnika. W tego typu przypadkach jak przykładowo:

 • Złe warunki atmosferyczne,
 • Przestrzeń powietrzna zostanie zablokowana,
 • Trudny kłopot medyczny,
 • Zastrajkują zatrudnieni na lotniskach (nie tyczy się to pracowników spornego przewoźnika),
 • Strajk rozpoczną kontrolerzy ruchu lotniczego.
 • W tych wszystkich przypadkach nie mamy prawa do uzyskania odszkodowania, wynikającego wprost z zapisów w prawie, ale pamiętajmy o tym, żeby zawsze naszą sytuację rozpatrywać indywidualnie.

Analizując prawo międzynarodowe, obowiązujące na terenie Unii Europejskiej, da się wskazać poziom zryczałtowanego odszkodowania z tytułu opóźnionego lotu. Pasażer ma prawo ubiegać się o odszkodowanie na poziomie:

 • 250 euro – przy opóźnieniu lotu Titan Airways wynoszącym trzy lub więcej godzin, mając na uwadze, że chodzi o lot o łącznej trasie, która nie przekracza 1500 km,
 • 400 euro – przy opóźnieniu wynoszącym 3 lub więcej godzin, pamiętając, że chodzi o lot o sumarycznej trasie, która wynosi od 1500 km do 3500 km (bądź też ponad 1500 km na terytorium Unii Europejskiej),
 • 600 euro – przy opóźnieniu lotu wynoszącym dłużej niż 4 godziny, w sytuacji, w której sumaryczna długość trasy wynosi ponad 3500 km (lub też w przypadku, gdy trasa łączy lotnisko na terytorium UE z lotniskiem spoza niej).

Linia ma prawo jednak zmniejszyć kwotę odszkodowania o połowę, kiedy opóźnienie na trasie mającej ponad 3500 km nie przekracza 4 godzin.

Opóźnienie operacji lotniczej przekraczające pięć godzin jest sytuacją, która ma miejsce co jakiś czas. Jest to granica, powyżej której linia Titan Airways oraz inne linie lotnicze na świecie są zobligowane do zagwarantowania pasażerom:

 • pełnego zwrotu pieniędzy przekazanych na opóźniony przelot,
 • całkowitego zwrotu środków za bilet łączony kiedy jeden z odcinków nie odbędzie się przez problem z wcześniejszym,
 • lotu z powrotem na lotnisko, z którego rozpoczęła się podróż,
 • napojów oraz posiłku bez żadnych opłat,
 • darmowych połączeń telekomunikacyjnych i dostępu do poczty elektronicznej,
 • lokum oraz transport pomiędzy portem lotniczym a hotelem, kiedy pojawia się konieczność pozostania tam przez jedną lub więcej dób hotelowych przez klienta w związku z nieregularnością przelotu.

Odwołanie lub opóźnienie lotu Titan Airways to niewątpliwie sytuacja stresująca i kłopotliwa. Dlatego każdy podróżujący musi znać swoje prawa i obowiązki. Ważne jest w takiej sytuacji wystrzeganie się niepotrzebnych emocji i poszukiwanie rozwiązań, które pozwolą nam na jak najszybsze wydostanie się z tych kłopotów.

Dzięki błyskawicznej pomocy DelayFix rozwiązanie tych kłopotów może być o wiele prostsze. Aby otrzymać pomoc od specjalistów, nie trzeba obawiać się jakichkolwiek zawiłych formalności. Należy przedstawić wyłącznie podstawowe informacje na temat konkretnego lotu.

DelayFix ma wielkie doświadczenie w pomaganiu pasażerom których lot został nieoczekiwanie odwołany i dokładnie wie, co należy zrobić aby bez zawiłych formalności zdobyć odszkodowanie od linii lotniczej. Klient nie musi martwić się o kontakt z linią lotniczą Titan Airways, bowiem będzie w tej kwestii w stu procentach reprezentowany przez firmę.

Odszkodowania oraz zwrócenie kosztów od Titan Airways przy profesjonalnym wsparciu będzie zatem formalnością. Zapraszamy do kontaktu poprzez wysłanie formularza weryfikacyjnego.

Biuro Prawne

Biuro Prawne

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Jesteśmy tu, aby ci pomóc przez cały czas.

Skontaktuj się z nami pod numerem +48 222 929 222

Oblicz odszkodowanie