Oblicz odszkodowanie

Odszkodowanie i zwrot kosztów od Transavia France  

Opóźnienie samolotu? Zarezerwowany lot linią Transavia France się nie odbył? A może dostałeś przykrą wiadomość o jego odwołaniu? Tego typu sytuacje się zdarzają, zatem jeżeli klient spotka się z problemami z linią Transavia France, powinien mieć świadomość tego, na co może liczyć i jakie kroki musi podjąć, aby zapewnić sobie wsparcie.

Sytuacja, gdy samolot jest opóźniony o kilka godzin nie jest niczym niespotykanym. Powody mogą być bardzo zróżnicowane, od nierozsądnie napisanego rozkładu siatki połączeń, poprzez usterki samolotów, a na pogodzie kończąc. Z wszystkimi z nich powinna się jednak liczyć firma organizująca loty.

Decydując się na ofertę Transavia France, każdy podróżnik musi być gotowym na możliwe spóźnienie. Naturalnie wszystkie linie lotnicze robią wszystko aby uniknąć owych zdarzeń, jednak niektóre rzeczy są poza ich możliwościami. Nie oznacza to jednak, że klient nie ma możliwości domagać się zadośćuczynienia.

Jeżeli, podróżując linią Transavia France, klientowi przytrafi się spóźnienie lotu, nie musi martwić się wypełnianiem żmudnych i skomplikowanych dokumentów. Wystarczy, że poda nam odpowiednie parametry lotu. Grupa specjalistów w dziedzinie prawa lotniczego sprawdzi sytuację i powiadomi konsumenta o jego prawach.

Każda sytuacja jest inna, więc niezbędne jest przy tym indywidualne podejście. Wszystko jest uzależnione od tego czy opóźnienie powstało z winy Transavia France, czy też wpłynęły na nie niezależne czynniki. To samo dotyczy realizowania vouchera czy też podobnej formy pomocy, mającej na celu uprzyjemnić oczekiwanie. Niekiedy samoistnie zrzekamy się możliwości dochodzenia zadośćuczynienia czy zaakceptowania go w takiej formie.

Możliwe jest, że opóźnienie zmieni się w kompletne odwołanie lotu. Chociaż w liniach Transavia France odwołanie lotu nie jest sytuacją szczególnie częstą, to jednak zawsze jest taka możliwość. Linia Transavia France najczęściej robi wszystko, żeby – zgodnie z prawem – zapewnić lot zastępczy bez dodatkowych kosztów. Nie mamy jednak obowiązku korzystania z owej propozycji.

Z powodu rozporządzenia WE 261 każda linia lotnicza, w tym także Transavia France posiada obowiązek zapewnić lot alternatywny albo zadośćuczynić. Pasażer może zgodzić się na rozwiązanie proponowane przez linię albo żądać wypłacenia odszkodowania.

Przewoźnik jest zobowiązany zapewnić alternatywny lot na danej trasie albo lot powrotny do portu lotniczego, z którego wystartowano tą linią. Klient ma prawo nie zgodzić się na propozycję, ale może to spowodować blokadę drogi do uzyskania odszkodowania. Warto więc zasięgnąć pomocy fachowców. Pracownicy naszej firmy zapoznają się szczegółowo z Twoją sprawą i mogą stworzyć plan działania, którego celem jest wypłata odszkodowania. Będą też reprezentowali konsumenta w ewentualnym sporze z Transavia France.

Warto wiedzieć, że wypłata odszkodowania za odwołany lot Transavia France nie przysługuje, gdy fakt ten nastąpił z powodów na które przewoźnik nie miał wpływu. W tego typu przypadkach jak na przykład:

 • Niesprzyjające warunki pogodowe,
 • Zablokowanie przestrzeni powietrznej,
 • Pojawi się kłopot z dziedziny medycznej,
 • Zastrajkują zatrudnieni na lotniskach (nie tyczy się to pracowników danego przewoźnika),
 • Strajk kontrolerów ruchu lotniczego.

W tego typu przypadkach pasażerowi nie należy się dodatkowa forma odszkodowania, która wynikałaby bezpośrednio z przepisów, lecz warto zwrócić uwagę na fakt, że każdy przypadek powinien być rozpatrywany indywidualnie.

Sprawdzając prawo międzynarodowe, które obowiązuje kraje członkowskie Unii Europejskiej, można określić wysokość zryczałtowanego odszkodowania z tytułu opóźnionego rejsu. Kwota odszkodowania, przysługująca konsumentowi to:

 • 250 euro – przy opóźnieniu lotu Transavia France wynoszącym trzy lub więcej godzin, pamiętając, że mówimy o locie o łącznej trasie nieprzekraczającej 1500 km,
 • 400 euro – przy opóźnieniu wynoszącym 3 lub więcej godzin, mając na uwadze, że mówimy o locie o sumarycznej trasie, która wynosi od 1500 km do 3500 km (lub powyżej 1500 km na terenie UE),
 • 600 euro – przy opóźnieniu lotu które wyniosło dłużej niż cztery godziny, kiedy sumaryczna długość trasy przekracza 3500 km (albo też w przypadku, kiedy trasa łączy port lotniczy na terenie Unii Europejskiej z portem lotniczym spoza niej).

Przewoźnik lotniczy ma prawo jednak pomniejszyć kwotę odszkodowania o połowę, gdy opóźnienie na trasie przekraczającej 3500 km nie przekracza 4 godzin.

Opóźnienie lotu o ponad 5 godzin to sytuacja, która pojawia się od czasu do czasu. Są to przypadki, w których linia Transavia France lub dowolna inna ma obowiązek swoim pasażerom zagwarantować dostęp do:

 • pełnego zwrotu pieniędzy zapłaconych na zakłócony przelot,
 • pełnego zwrotu środków za bilet łączony kiedy jeden z odcinków nie odbędzie się przez problem z pierwszym,
 • rejsu na lotnisko startowe,
 • napojów oraz posiłku bez żadnych opłat,
 • dostępu do wykonania połączenia z telefonu i nadania e-maila bez dodatkowych opłat,
 • jeśli to konieczne - pokój w hotelu i przejazd do niego.

Odwołanie lub opóźnienie lotu Transavia France to z pewnością sytuacja stresująca i kłopotliwa. Każdemu pasażerowi przysługują wtedy jasno opisane prawa, o których musi wiedzieć. Ważne jest w takim przypadku wystrzeganie się niepotrzebnych nerwów i poszukanie rozwiązań, które umożliwią nam szybkie wyjście z tych kłopotów.

Warto oprócz tego mieć świadomość tego, że po zwróceniu się do fachowców DelayFix, konsument może otrzymać szybką pomoc. Aby otrzymać pomoc od ekspertów, nie musimy obawiać się żadnych zawiłych formalności. Należy podać tylko podstawowe informacje dotyczące swojego lotu.

DelayFix dysponuje wieloletnim doświadczeniem w pomaganiu osobom których lot został niespodziewanie anulowany i bardzo dobrze wie, jakie kroki należy wykonać, aby bez większych formalności zdobyć odszkodowanie od linii lotniczej. Klient nie musi martwić się o kontakt z linią lotniczą Transavia France, gdyż jest w tej kwestii w pełni reprezentowany przez firmę.

Odszkodowania i zwrócenie kosztów od Transavia France przy fachowym wsparciu nie sprawi więc jakichkolwiek trudności. Zapraszamy do kontaktu poprzez wypełnienie formularza weryfikacyjnego.

Biuro Prawne

Biuro Prawne

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Jesteśmy tu, aby ci pomóc przez cały czas.

Skontaktuj się z nami pod numerem +48 222 929 222

Oblicz odszkodowanie