Oblicz odszkodowanie

Odszkodowanie i zwrot kosztów od Travel Service  

Opóźnienie samolotu? Zaplanowany lot linią Travel Service się nie odbył? A może dostałeś nieoczekiwaną wiadomość o jego odwołaniu? Takich sytuacji przytrafia się wiele, więc jeśli pasażer spotka się z problemami z linią Travel Service, musi pamiętać, czego może oczekiwać i jakie kroki powinien wykonać, aby otrzymać wsparcie.

Sytuacja, w której lot ma spore opóźnienie nie należy do rzadkości. Powody mogą być bardzo różne, od źle przemyślanego rozkładu siatki połączeń, poprzez zdarzenia w powietrzu, a na warunkach pogodowych kończąc. Z nimi wszystkimi powinna się jednak liczyć firma organizująca loty.

Wybierając ofertę Travel Service, każdy podróżujący musi liczyć się z ewentualnym opóźnieniem. Naturalnie wszystkie linie lotnicze robią wszystko aby uniknąć takich problemów, ale niektóre czynniki są poza nimi. Nie oznacza to jednak, że klient nie ma możliwości domagać się rekompensaty.

Jeśli, w czasie podróży linią Travel Service, pasażerowi przytrafi się opóźnienie lotu, nie musi przejmować się potrzebą załatwiania złożonych formalności. Wystarczy, że zgłosi nam właściwe dane lotu. Grupa osób dysponujących bogatymi kwalifikacjami w dziedzinie prawa lotniczego sprawdzi sytuację i poinformuje klienta o jego prawach.

Każda sytuacja może różnić się od pozostałych, zatem musi być sprawdzona oddzielnie. Główne pytanie brzmi czy opóźnienie było winą Travel Service, czy też było wynikiem sytuacji losowych. Podobnie jest z realizacją vouchera bądź innej formy pomocy, która ma umilić oczekiwanie. Czasem zaakceptowanie zadośćuczynienia w takiej formie będzie równoznaczne ze zrzeczeniem się prawa do odszkodowania.

Zdarza się, że opóźniony lot zmieni się w lot odwołany. Choć w przypadku linii Travel Service odwołanie lotu nie jest sytuacją zbyt częstą, to jednak może się zdarzyć. Linia Travel Service zwykle stara się – w ramach prawa – zorganizować lot zastępczy bez dodatkowych kosztów. Propozycja ta nie jest jednak dla pasażera niczym obowiązkowym.

Dzięki rozporządzeniu WE 261 każda linia lotnicza, w tym także Travel Service posiada obowiązek zaoferować lot zastępczy bądź też wypłacić mu stosowne zadośćuczynienie. Konsument może zdecydować się na rozwiązanie proponowane przez linię bądź też zażądać przekazania zadośćuczynienia.

Przewoźnik ma obowiązek zapewnić alternatywne połączenie na spornej trasie lub połączenie powrotne na lotnisko, z którego rozpoczęto podróż tą linią. Pasażer ma prawo nie przystać na zaproponowane warunki, lecz może to spowodować blokadę drogi do wypłaty odszkodowania. Opłaca się zatem zasięgnąć pomocy profesjonalistów. Nasz doświadczony zespół przeanalizuje każdą sprawę i indywidualnie zaprezentuje możliwości odszkodowawcze. Będzie także reprezentował konsumenta w potencjalnym konflikcie z Travel Service.

Warto wiedzieć, że odszkodowanie za odwołany lot Travel Service nie przysługuje, gdy sytuacja wystąpiła z przyczyn niezależnych od linii lotniczej. W tego typu przypadkach jak przykładowo:

 • Warunki pogodowe nie dające możliwości odbycia lotu,
 • Przestrzeń powietrzna zostanie zablokowana,
 • Skomplikowany kłopot medyczny,
 • Strajki pracowników lotniczych (ale nie pracowników linii),
 • Strajk kontrolerów ruchu lotniczego.

W takich sytuacjach konsumentowi nie przysługuje dodatkowa kwota odszkodowania, która wynikałaby bezpośrednio z przepisów, choć warto zwrócić uwagę na to, że każdy przypadek powinien być sprawdzony indywidualnie.

Analizując prawo międzynarodowe, obowiązujące na terenie UE, da się określić poziom zryczałtowanego odszkodowania spowodowanego opóźnionym rejsem. Wysokość odszkodowania, która przysługuje klientowi to:

 • 250 euro – przy opóźnieniu lotu Travel Service wynoszącym 3 bądź więcej godzin, pamiętając, że chodzi o lot o sumarycznej trasie, która nie przekracza 1500 km,
 • 400 euro – przy opóźnieniu które wyniosło trzy bądź więcej godzin, zakładając, że mówimy o locie o łącznej trasie, która wynosi od 1500 km do 3500 km (bądź też powyżej 1500 km na terytorium UE),
 • 600 euro – przy opóźnieniu lotu wynoszącym ponad cztery godziny, kiedy sumaryczna długość trasy przekracza 3500 km (lub też w przypadku, gdy trasa łączy port lotniczy na terenie UE z portem lotniczym spoza niej).

Ta kwota ma prawo zostać zmniejszona o połowę w przypadku kiedy opóźnienie jest krótsze niż 4 godziny, a trasa przekracza 3500 km.

Istnieją przypadki, gdy rejs spóźnia się więcej niż pięć godzin. Ten interwał to granica, po przekroczeniu której linia Travel Service oraz inne linie lotnicze na świecie są zobligowane do zagwarantowania konsumentom:

 • pełnego zwrotu pieniędzy za bilety,
 • pełnego zwrotu pieniędzy za bilet łączony kiedy jeden z odcinków nie może się odbyć przez kłopot z poprzednim,
 • rejsu na lotnisko startowe,
 • napojów i posiłku bez dodatkowych opłat,
 • bezpłatnych połączeń telefonicznych i dostępu do poczty e-mail,
 • w razie konieczności - pokój w hotelu i przejazd do niego.

Odwołanie lub opóźnienie lotu Travel Service to na pewno sytuacja stresująca i kłopotliwa. Każdemu konsumentowi przysługują wtedy konkretne prawa, o których musi wiedzieć. Ważne jest w takiej sytuacji unikanie niepotrzebnych emocji i szukanie rozwiązań, które pozwolą nam na jak najszybsze wyjście z takich kłopotów.

Dzięki natychmiastowej pomocy DelayFix rozwiązanie tego typu problemów będzie o wiele łatwiejsze. Aby otrzymać pomoc od ekspertów, nie trzeba załatwiać jakichkolwiek skomplikowanych formalności. Trzeba dostarczyć tylko kluczowe dane na temat naszego lotu.

Bogate doświadczenie DelayFix w pracy nad egzekwowaniem praw w imieniu pasażerów z powodu nieregularności rejsu powoduje, że spóźniony albo anulowany lot nie będzie dodatkowo wiązał się z kolejnym stresem, zbieraniem ogromnej dokumentacji oraz wypełnianiem niezliczonej ilości formularzy. Za kontakt z linią Travel Service odpowiadać będzie DelayFix, przez co konsument nie poniesie z tego tytułu dodatkowych kosztów.

Odszkodowania oraz uzyskanie zwrotu kosztów od Travel Service przy fachowym wsparciu będzie więc formalnością. Zapraszamy do kontaktu poprzez formularz weryfikacyjny.

Biuro Prawne

Biuro Prawne

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Jesteśmy tu, aby ci pomóc przez cały czas.

Skontaktuj się z nami pod numerem +48 222 929 222

Oblicz odszkodowanie