Oblicz odszkodowanie

Odszkodowanie i zwrot kosztów od United Airlines  

Spóźniony samolot? Zaplanowany lot linią United Airlines nie doszedł do skutku? A może dostałeś nagłą wiadomość o potrzebie odwołania go? Takich sytuacji zdarza się wiele, zatem jeśli pasażer spotka się z problemami w linii United Airlines, powinien zdawać sobie sprawę z tego, czego może oczekiwać i co musi zrobić, aby zapewnić sobie wsparcie.

Sytuacja, gdy samolot ma kilkugodzinne opóźnienie nie jest niczym rzadkim. Może to mieć najróżniejsze powody, od nieprawidłowo przygotowanego planu siatki połączeń, poprzez usterki techniczne, aż po warunki pogodowe. Linia lotnicza musi być jednak przygotowana na stawienie im czoła.

Decydując się na ofertę United Airlines, każdy podróżny musi liczyć się z opóźnieniami. Oczywiście wszystkie linie lotnicze próbują zapobiegać tym zdarzeniom, jednak niektóre czynniki są poza ich możliwościami. Nie oznacza to jednak, że klient nie może domagać się rekompensaty.

Jeśli, w czasie podróży linią United Airlines, podróżnik napotka problem w postaci spóźnionego lotu, nie musi przejmować się potrzebą załatwiania licznych formalności. Musi tylko zgłosić nam odpowiednie informacje o locie. Grupa specjalistów z zakresu prawa lotniczego przeanalizuje sytuację i powiadomi klienta o jego prawach.

Każda sytuacja jest nieco odmienna, dlatego potrzebne jest przy tym indywidualne podejście. Główną kwestią jest to czy opóźnienie było winą United Airlines, czy też wpłynęły na nie niezależne czynniki. Podobnie jest z wykorzystaniem vouchera czy też innej formy pomocy, która ma uprzyjemnić oczekiwanie. Czasami zaakceptowanie zadośćuczynienia w takiej postaci będzie równoznaczne ze zrzeczeniem się prawa do odszkodowania.

Możliwe jest, że spóźnienie przekształci się w całkowite anulowanie lotu. Chociaż w liniach United Airlines anulowanie lotu nie przytrafia się szczególnie często, to jednak może się przytrafić. Linia United Airlines zazwyczaj robi co w jej mocy, żeby – zgodnie z prawem – zorganizować lot zastępczy bez dodatkowych kosztów. Nie ma jednak obowiązku zaakceptowania tej oferty.

Zgodnie z rozporządzeniem WE 261 każda linia lotnicza, w tym również United Airlines musi zapewnić lot zastępczy lub wypłacić mu odpowiednie odszkodowanie. Pasażer może wybrać rozwiązanie zaproponowane przez linię albo zażądać przekazania zadośćuczynienia.

Obowiązkiem linii lotniczej jest zorganizowanie innego połączenia na tej konkretnej trasie bądź też organizacja transportu powrotnego na lotnisko początkowe. Klient ma prawo nie zaakceptować warunków, jednak nie zawsze będzie to wiązało się z prawem do odszkodowania. Warto więc sięgnąć po pomoc od fachowców. Pracownicy naszej firmy zapoznają się dokładnie z każdą sprawą i mogą opracować plan działania, którego celem będzie uzyskanie odszkodowania. Będą także reprezentowali klienta w ewentualnym konflikcie z United Airlines.

Trzeba wiedzieć, że odszkodowanie za odwołany lot United Airlines nie przysługuje, gdy fakt ten nastąpił z przyczyn na które linia nie miała wpływu. Na przykład są to przypadki takie jak:

 • Niekorzystne warunki pogodowe,
 • Przestrzeń powietrzna zostanie zamknięta,
 • Ciężki kłopot medyczny,
 • Strajki personelu lotniczego (ale nie pracowników linii),
 • Strajk rozpoczną kontrolerzy ruchu lotniczego.

W tego typu przypadkach klientowi nie przysługuje dodatkowa forma odszkodowania, która wynikałaby bezpośrednio z przepisów, lecz warto zwrócić uwagę na to, że każdy przypadek powinien być rozpatrywany indywidualnie.

Czytając prawo międzynarodowe, które obowiązuje na terenie UE, można wskazać kwotę zryczałtowanego odszkodowania z tytułu opóźnionego lotu. Kwota odszkodowania, która przysługuje klientowi to:

 • 250 euro – przy opóźnieniu lotu United Airlines które wyniosło 3 lub więcej godzin, zakładając, że chodzi o lot o łącznej trasie nieprzekraczającej 1500 km,
 • 400 euro – przy opóźnieniu wynoszącym 3 lub więcej godzin, zakładając, że mówimy o locie o łącznej trasie, która wynosi od 1500 km do 3500 km (lub ponad 1500 km na terytorium UE),
 • 600 euro – przy opóźnieniu lotu wynoszącym ponad cztery godziny, kiedy łączna długość trasy wynosi ponad 3500 km (lub też w sytuacji, kiedy trasa łączy lotnisko na terytorium UE z portem lotniczym spoza niej).

Operator może jednak pomniejszyć poziom odszkodowania o połowę, gdy opóźnienie na trasie mającej ponad 3500 km nie przekracza 4 godzin.

Opóźnienie przelotu o ponad pięć godzin jest sytuacją, która ma miejsce co jakiś czas. Jest to granica, powyżej której linia United Airlines oraz inni przewoźnicy na świecie są zobligowani do zagwarantowania klientom:

 • całkowitego zwrotu pieniędzy wydanych na zakłócony przelot,
 • pełnego zwrotu pieniędzy za bilet łączony jeśli jeden z odcinków nie odbędzie się przez kłopot z poprzednim,
 • lotu powrotnego do portu lotniczego, z którego rozpoczęła się podróż,
 • napojów i posiłku bez żadnych opłat,
 • darmowych połączeń telekomunikacyjnych oraz dostępu do poczty e-mail,
 • jeśli to konieczne - miejsce noclegowe w hotelu i transport do niego.

Anulowanie lub spóźnienie lotu United Airlines niewątpliwie jest sytuacją stresującą oraz stwarzającą szereg trudności. Właśnie dlatego każdy podróżny musi znać swoje prawa i obowiązki. Istotne jest w takim przypadku wystrzeganie się nadmiernych nerwów i szukanie rozwiązań, które pozwolą nam na jak najszybsze wyjście z tych problemów.

Eksperci DelayFix są w stanie zapewnić błyskawiczną pomoc każdemu konsumentowi, który znajduje się w takiej trudnej sytuacji. Aby otrzymać pomoc od fachowców, nie trzeba przechodzić przez żadne skomplikowane formalności. Należy dostarczyć po prostu kluczowe informacje na temat konkretnego lotu.

DelayFix ma ogromne doświadczenie w pomaganiu ludziom których lot został nieoczekiwanie odwołany i dokładnie wie, co powinno się zrobić, aby bez dużych formalności zdobyć zadośćuczynienie od linii lotniczej. Za kontaktowanie się z linią United Airlines odpowiadać będzie DelayFix, w związku z czym konsument nie będzie obarczony z tego tytułu żadnymi dodatkowymi kosztami.

Rekompensaty oraz zwrócenie kosztów od United Airlines przy fachowym wsparciu będzie zwykłą formalnością. Zachęcamy do kontaktu poprzez formularz zgłoszeniowy.

Biuro Prawne

Biuro Prawne

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Jesteśmy tu, aby ci pomóc przez cały czas.

Skontaktuj się z nami pod numerem +48 222 929 222

Oblicz odszkodowanie