Oblicz odszkodowanie

Odszkodowanie i zwrot kosztów od Vueling Airlines  

Opóźnienie samolotu? Wybrany przez Ciebie lot linią Vueling Airlines nie został zrealizowany? A może przekazano Ci niespodziewaną wiadomość o konieczności odwołania go? Tego typu sytuacje są możliwe, więc jeśli podróżnik spotka się z problemami z linią Vueling Airlines, musi pamiętać, na co może liczyć i co powinien zrobić, aby uzyskać wsparcie.

Sytuacja, gdy samolot jest spóźniony o kilka godzin nie jest niczym rzadkim. Może to mieć najróżniejsze powody, od źle przygotowanego planu siatki połączeń, poprzez zdarzenia w powietrzu, a na warunkach pogodowych kończąc. Linia lotnicza musi być jednak gotowa na poradzenie sobie z nimi.

Wybierając ofertę Vueling Airlines, każdy podróżnik musi być gotowy na potencjalne spóźnienia. Naturalnie wszystkie linie lotnicze usiłują przeciwdziałać takim zdarzeniom, jednak niektóre czynniki pozostają poza nimi. Nie jest to jednak równoznaczne z tym, że pasażer nie jest w stanie dochodzić swych praw.

Jeśli, podróżując linią Vueling Airlines, pasażerowi przydarzy się spóźniony lot, nie musi przejmować się wypełnianiem żmudnych i skomplikowanych dokumentów. Musi po prostu przekazać nam odpowiednie parametry lotu. Zespół specjalistów w kwestiach prawa lotniczego oceni sytuację i poinformuje klienta o jego prawach.

Każda sytuacja jest nieco odmienna, przez co musi być sprawdzana indywidualnie. Najważniejszą kwestią jest to czy opóźnienie wynikło z winy Vueling Airlines, czy też było wynikiem sytuacji losowych. To samo dotyczy wykorzystywania vouchera lub innej formy pomocy, która ma uprzyjemnić czekanie. Niekiedy zaakceptowanie zadośćuczynienia w tej formie będzie równoznaczne ze zrzeczeniem się prawa do odszkodowania.

Zdarza się, że spóźnienie zmieni się w kompletne odwołanie lotu. Chociaż w liniach Vueling Airlines anulowanie lotu nie jest rzeczą zbyt powszechną, to jednak może się przytrafić. Linia Vueling Airlines zwykle robi wszystko, aby – w ramach prawa – zorganizować lot alternatywny bez obciążania konsumenta nadprogramowymi opłatami. Propozycja ta nie jest jednak dla pasażera niczym obowiązkowym.

Dzięki rozporządzeniu WE 261 każda linia lotnicza, w tym także Vueling Airlines musi zapewnić lot alternatywny bądź też wypłacić mu stosowne odszkodowanie. Podróżny może wybrać rozwiązanie zaproponowane przez linię bądź też żądać wypłaty rekompensaty.

Linia lotnicza jest zobowiązana zapewnić alternatywny lot na konkretnej trasie lub połączenie powrotne na lotnisko, z którego rozpoczęto podróż tą linią. Pasażer może nie przystać na propozycję, lecz może to spowodować blokadę drogi do wypłaty odszkodowania. Często w spornej sytuacji warto się zgłosić do profesjonalistów. Specjaliści z naszej firmy zapoznają się dokładnie z Twoją sprawą i mogą opracować plan postępowania, którego celem jest wypłata odszkodowania. Zajmą się również kompleksową reprezentacją klienta jeśli dojdzie do sporu z Vueling Airlines.

Trzeba wiedzieć, że odszkodowanie za odwołany lot Vueling Airlines nie przysługuje, gdy fakt ten nastąpił z powodów na które linia nie miała wpływu. Na przykład są to sytuacje takie jak:

 • Warunki pogodowe nie dające możliwości odbycia bezpiecznego przelotu,
 • Zablokowanie przestrzeni powietrznej,
 • Skomplikowany kłopot medyczny,
 • Zastrajkują zatrudnieni na lotniskach (nie dotyczy pracowników konkretnego przewoźnika,
 • Strajk kontrolerów ruchu lotniczego.

W takich przypadkach klientowi nie należy się dodatkowa forma odszkodowania, która wynikałaby bezpośrednio z przepisów, lecz warto zwrócić uwagę na fakt, że każdy przypadek musi być sprawdzony indywidualnie.

Sprawdzając prawo międzynarodowe, obowiązujące na terenie UE, można wskazać kwotę zryczałtowanego odszkodowania z tytułu opóźnionego lotu. Wartość odszkodowania, która przysługuje konsumentowi to:

 • 250 euro – przy opóźnieniu lotu Vueling Airlines wynoszącym 3 lub więcej godzin, pamiętając, że mówimy o locie o sumarycznej trasie, która nie przekracza 1500 km,
 • 400 euro – przy opóźnieniu które wyniosło trzy lub więcej godzin, zakładając, że chodzi o lot o łącznej trasie wynoszącej od 1500 km do 3500 km (bądź też powyżej 1500 km na terenie UE),
 • 600 euro – przy opóźnieniu lotu wynoszącym ponad 4 godziny, gdy łączna długość trasy przekracza 3500 km (lub też w przypadku, kiedy trasa łączy port lotniczy na terenie UE z lotniskiem spoza niej).

Operator może jednak pomniejszyć poziom odszkodowania o połowę, kiedy opóźnienie na trasie mającej ponad 3500 km nie przekracza 4 godzin.

Opóźnienie operacji lotniczej o ponad 5 godzin jest sytuacją, która pojawia się od czasu do czasu. Są to sytuacje, w których linia Vueling Airlines lub dowolna inna musi swoim pasażerom zagwarantować dostęp do:

 • pełnego zwrotu pieniędzy za bilety,
 • całkowitego zwrotu pieniędzy za bilet łączony jeśli jeden z odcinków nie może się odbyć przez kłopot z poprzednim,
 • rejsu na lotnisko startowe,
 • darmowego posiłku oraz napojów (prawo do opieki),
 • dostępu do telefonów i nadania e-maila bez dodatkowych opłat,
 • lokum oraz przejazd pomiędzy portem lotniczym a miejscem noclegu, gdy pojawia się konieczność pozostania tam przez jedną lub więcej nocy przez pasażera w związku z nieregularnością przelotu.

Anulowanie lub opóźnienie lotu Vueling Airlines to bez wątpienia sytuacja stresująca i kłopotliwa. Każdemu klientowi przysługują wówczas określone prawa, o których powinien wiedzieć. Istotne jest wówczas wystrzeganie się niepotrzebnych emocji i poszukiwanie rozwiązań, które pozwolą nam na szybkie wyjście z owych kłopotów.

Warto jednocześnie pamiętać, że zwracając się do fachowców DelayFix, konsument otrzyma szybką pomoc. Wystarczą podstawowe dane, które można znaleźć na bilecie oraz opis sytuacji. Specjaliści doradzą i podpowiedzą, na którą opcję się zdecydować.

DelayFix dysponuje wieloletnim doświadczeniem w pomaganiu podróżnym których lot został niespodziewanie odwołany i dokładnie wie, jakie kroki trzeba podjąć aby bez skomplikowanych formalności zdobyć rekompensatę od linii lotniczej. Za kontakt z linią Vueling Airlines odpowiadać będzie DelayFix, przez co podróżny nie będzie obarczony z tego tytułu żadnymi dodatkowymi kosztami.

Rekompensaty i uzyskanie zwrotu kosztów od Vueling Airlines przy profesjonalnym wsparciu nie przyniesie zatem jakichkolwiek trudności. Zachęcamy do kontaktu poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

Biuro Prawne

Biuro Prawne

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Jesteśmy tu, aby ci pomóc przez cały czas.

Skontaktuj się z nami pod numerem +48 222 929 222

Oblicz odszkodowanie