Najczęstsze błędy popełniane przy ubieganiu się o rekompensatę za opóźniony / odwołany lot.


Nawet 93 proc. wniosków o odszkodowanie za opóźnione i odwołane loty jest odrzucanych przez przewoźników. Podróżujący nie znają swoich prac co chętnie wykorzystują linie lotnicze. Jakich błędów unikać w walce o rekompensatę?

1.     Nie wyrzucaj żadnych dokumentów potwierdzających twoją podróż. Karta pokładowa, bilet elektroniczny, umowa z biurem podróży to dokumenty, które być wymagane przez przewoźnika.

2.     Nie pozbywaj się potwierdzonych kosztów poniesionych podczas oczekiwania na opóźniony samolot. Za dodatkowe wydatki takie jak posiłki, napoje, zakwaterowanie czy transfer pomiędzy lotniskiem i hotelem możesz także domagać się zwrotu pieniędzy.

3.     Nie rezerwuj samodzielnie alternatywnego lotu. Rozporządzenie 261/2004 Parlamentu Europejskiego dotyczące praw pasażera jasne reguluje tą kwestię. Zgodnie z nim, jeśli zrezygnowałeś z opóźnionego lotu i wybrałeś inny na własny koszt, tracisz uprawnienia do starania się o odszkodowanie na opóźniony lot.

4.     Nie przyjmuj voucherów podróżnych oraz gratyfikacji finansowej. Przewoźnicy często mydlą oczy pasażerom opóźnionych lotów proponując im voucher na kolejną podróż lub gratyfikacje finansową w kwocie znacznie niższej niż przysługujące odszkodowanie. Pamiętaj przyjmując taki voucher zrzekasz się prawa do pełnej rekompensaty.

 

Aby uniknąć błędów i mieć pewność, że wniosek o rekompensatę został złożony poprawienie warto skorzystać z usług sprawdzonej kancelarii.

 

Linie lotnicza utrudnia wypłatę odszkodowania? Zgłoś się do nas.

Co kryje się pod pojęciem niesfornego pasażera?

Ruch lotniczy powoli wraca do poziomu sprzed...

Różnice w prawach pasażerów w różnych krajach – co warto wiedzieć przed podróżą

Podróżowanie...