Gdzie szybko sprawdzić odwołane loty


Wiadomość, która każdemu może popsuć humor i skutecznie zburzyć plany wyjazdowe, to informacja o odwołaniu lotu. Wizzair, Ryanair czy Lufthansa, jako najpopularniejsi, niskobudżetowi przewoźnicy, posiadają system powiadamiania pasażerów o opóźnieniach i odwołanych lotach. Podobnie jest w przypadku biur podróży, które realizują transfer pasażerów z wykorzystaniem lotów czarterowych. Mimo tego jednak zawsze warto też na własną rękę monitorować bieżącą sytuację dotyczącą zmian w rozkładzie lotów – zwłaszcza, jeśli podróżujemy etapami, korzystając z systemu przesiadek, lub przemieszczamy się różnymi, nie tylko tymi najpopularniejszymi, liniami lotniczymi. Gdzie najlepiej sprawdzać informacje o opóźnionych czy odwołanych lotach? O tym właśnie poniżej...

 

Gdzie sprawdzić odwołane i opóźnione loty?

Najpewniejszym źródłem informacji w kwestii opóźnień lotów oraz ich odwołania są oczywiście strony internetowe poszczególnych linii lotniczych. To tam można wyszukać konkretny lot, a informacje na jego temat są aktualizowane na bieżąco. Do monitorowania lotów polecamy ściągnięcie aplikacji przewoźnika na telefon lub tablet – sprawdzanie może okazać się wtedy znacznie wygodniejsze – zwłaszcza gdy jest się w podróży.

 

Przypominamy również o tym, że warto wiedzieć, jakie są prawa pasażera w przypadku odwołanego lub opóźnionego lotu. Więcej informacji na ten temat znajduje się w artykułach: „Odszkodowanie za odwołany lot – ile wynosi i kiedy jest sens się o nie ubiegać” oraz „Odwołany lot – czego możesz domagać się od przewoźnika?” Wszystkie osoby, które chcą świadomie korzystać z przyjemności podróży lotniczych, zapraszamy do lektury!

 

Ryanair – opóźnione i odwołane loty

Opóźnione i odwołane loty, realizowane przez irlandzką linię lotniczą Ryanair, można śledzić na ich stronie internetowej, w tej wyszukiwarce. Jest to ciekawe rozwiązanie umożliwiające sprawdzenie statusu lotu zarówno po jego numerze, jak i dzięki wpisaniu daty lotu oraz portu docelowego. Można w ten sposób śledzić rejsy trwające oraz te dopiero mające się odbyć. Wyszukiwarka jest łatwa w obsłudze i intuicyjna.

 

Wizzair – opóźnione i odwołane loty

Węgierski Wizzair, podobnie jak Ryanair, również udostępnia prostą wyszukiwarkę lotów – po numerze rejsu i po dacie oraz lotnisku docelowym. W łatwy sposób pasażerowie mogą więc sprawdzić pojedyncze loty, a także przejść do zakładek z informacjami o tym, co zrobić w momencie anulacji czy odwołania lotu.

 

Lufthansa – opóźnione i odwołane loty

Wyszukiwarkę informacji o swoich połączeniach ma także Lufthansa (niemiecki przewoźnik, którego usługi cieszą się coraz większą popularnością). W tym przypadku wyszukiwarka lotów obejmuje nie tylko wyszukiwanie po numerze lotu czy po trasie, ale również po lotniskach – startu i docelowych. Dodatkowo linia lotnicza zachęca do zarejestrowania aplikacji mobilnej, która pomaga sprawdzać najnowsze informacje o lotach w podróży.

 

Strony internetowe do śledzenia lotów w czasie rzeczywistym

Dla prawdziwych pasjonatów podróży lub osób przemieszczających się samolotami bardzo często (przykładowo – w celach służbowych), szczególnie polecamy strony internetowe umożliwiające śledzenie lotów w czasie rzeczywistym. To między innymi:

 

•        flightradar24.com,

•        flightstats.com,

•        flightaware.com.

 

Ruchomy podgląd tras samolotów na mapach, ujęty z dużą dokładnością czasową, naprawdę robi wrażenie – a dodatkowo daje nam świadomość, jak bardzo skomplikowany jest ruch lotniczy – zarówno w Europie, jak i na całym świecie. Nawet jeśli nie planujesz w najbliższym czasie żadnych wycieczek samolotowych, to i tak zachęcamy do odwiedzenia wymienionych wyżej stron – oprócz śledzenia rejsów oferują one bowiem mnóstwo ciekawostek o samolotach i ruchu powietrznym, a także ciekawych zdjęć wykonanych z lądu i z powietrza, czy przestrzeń do dyskusji z innymi użytkownikami.

 

Screen ze strony flightaware.com ilustrujący akltualny ruch lotniczy nad Europą - delayfix.com

 

Screen ze strony flightaware.com ilustrujący akltualny ruch lotniczy nad Europą - delayfix.com

Fot. Śledzenie lotów w czasie rzeczywistym na stronie  flightaware.com

 

***

Masz problemy z odwołanym lotem?

Skontaktuj się z nami! Zajmiemy się Twoją sprawą >>

Strajk personelu linii lotniczej a strajk pracowników lotniska - kiedy należy mi się rekompensata?

Kilka razy w roku zdarzają się...

Podsumowanie roku 2020

Słowo „koronawirus” zostało słowem roku 2020. Dla branży lotniczej był to najgorszy rok od...